Z okazji Święta Drzewa w Chrząstowie posadzono 12 lip
Na kilka dni przed obchodzonym 10 października Świętem Drzewa ksiąska społeczność rozpoczęła celebrowanie tej jakże ważnej w eko-kalendarzu daty. Nie można było uczcić jej w lepszy sposób niż… posadzeniem kolejnych drzew. Tym razem wzdłuż drogi prowadzącej do Ośmioletniej Niepublicznej Szkoły Podstawowej imienia Księdza Prałata Piotra Wawrzyniaka w Chrząstowie, pojawiało się 12 nowych lip.
Do tej prośrodowiskowej akcji przyłączyli się uczniowie klas siódmych i ósmych chrząstowskiej placówki, Dyrektor Szkoły, Grzegorz Konieczny, Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Szkoły w Chrząstowie, Kinga Wachowiak, a także przedstawiciele sołectwa, w osobach: Sołtys, Mirosław Leśniak oraz członek Rady Sołeckiej, Jakub Kubala. Wspólnie z Zastępcą Burmistrza Książa Wlkp., Mirelą Grześkowiak posadzili miododajne sadzonki, które nie tylko upiększyły drogę do oświatowej placówki, a przede wszystkim były kolejnym krokiem w kierunku zachowania bioróżnorodności ekologicznej.
Zanim wyruszyli w teren, uczestnicy wydarzenia uczcili pamięć Patrona Szkoły, Księdza Prałata Piotra Wawrzyniaka, składając wrzosy pod tablicą upamiętniającą Jego osobę. W tym roku przypada bowiem 175. rocznica Jego urodzin oraz 10-lecie nadania imienia placówce, dlatego spotkanie w takim gronie było doskonałą okazją do wspomnienia osoby kapłana. Zarówno o księdzu Wawrzyniaku, jak i o innych ksiąskich Patronach 2024 roku, uczniom opowiedzieli wspólnie Wiceburmistrz i Dyrektor Szkoły. W ten sposób ekologiczne wydarzenie miało również historyczny akcent.
Fot. Centrum Kultury w Książu Wlkp.
Zdjęcia przedstawiają osoby biorące udział inicjatywie sadzenia drzew przy drodze do szkoły w Chrząstowie.