Trwa realizacja zajęć dodatkowych w ramach projektu pod nazwą „Wielkie dzieło dla małych dzieci”
.png)
Rok szkolny 2025/2026 jest kolejnym, w trakcie którego odbywają się zajęcia dodatkowe dla przedszkolaków w ramach projektu edukacyjnego pod nazwą „Wielkie dzieło dla małych dzieci - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Książ Wlkp.”, współfinansowanego ze środków Programu Regionalnego Fundusze Europejskie dla Wielkopolski 2021-2027.
We wrześniu ubiegłego roku do projektu przystąpiło kolejnych 30 dzieci w wieku od 3 do 6 lat, posiadających specjalne potrzeby edukacyjne, wynikające zarówno z deficytów rozwojowych, jak i ze szczególnych uzdolnień. Łącznie w pięciu różnych rodzajach aktywności uczestniczy 176 przedszkolaków z czterech gminnych placówek. Zajęcia prowadzone są w 36 grupach, a w ciągu ostatnich czterech miesięcy zrealizowano łącznie 614 godzin zajęć dodatkowych!
Zgodnie z założeniami projektu odbywają się one zarówno przed, jak i po godzinach realizacji obowiązkowej podstawy programowej, która - przypomnijmy - w oddziałach przedszkolnych trwa 5 godzin. Zajęcia prowadzone są w grupach liczących od 5 do 25 dzieci i mają postać gimnastyki paluszkowej, integracji sensorycznej, czy arteterapii. Projekt obejmuje również wspomaganie rozwoju psychoruchowego przedszkolaków, a także kształtowanie ich kompetencji zielonych poprzez budowanie postaw proekologicznych i podnoszenie świadomości w zakresie rozumienia otaczającego środowiska.
Poniżej znajdą Państwo relację fotograficzną z zajęć projektowych realizowanych w ostatnim czasie w gminnych szkołach i przedszkolu.
Fot. Nauczyciele przedszkola i szkół podstawowych.
Zdjęcia przedstawiają uczestników biorących udział w projekcie pod nazwą „Wielkie dzieło dla małych dzieci - podniesienie jakości edukacji przedszkolnej w Gminie Książ Wlkp.”
Artykuł przygotowała: Agata Weiss-Nowak
Inspektor ds. oświaty i współpracy z organizacjami pozarządowymi