Aktualności

09.10.2019

Zbliżają się wybory Sołtysów i członków Rad Sołeckich

Szanowni Mieszkańcy Sołectw,

przypominamy Państwu, że wraz z 15 października startują zebrania wiejskie mające na celu wyłonienie Sołtysów oraz członków Rad Sołeckich Gminy Książ Wlkp. na nową kadencję 2019- 2024. Wybory przeprowadzone zostaną w oparciu o zarządzenie nr 163/2019 Burmistrza Książa Wlkp. Z faktu, że dotyczą one aż 21 jednostek pomocniczych, potrwają do początku listopada. Jako pierwsi swoich przedstawicieli będą wybierać mieszkańcy sołectwa Jarosławki i Gogolewo. W kolejnym dniu będą to wyborcy Zakrzewic i Włościejewic, a w następnym Radoszkowa Drugiego.

Dodatkowo, podczas tegorocznych zebrań omówiony zostanie i poddany konsultacjom projekt strategicznego dokumentu sołectwa, jakim jest jego Statut. Co ważne, zacznie on obowiązywać mieszkańców każdego z sołectw, jeszcze w tym roku.

Z uwagi zatem na to, iż na zbliżających się zebraniach poruszone będą niezwykle istotne kwestie, w tym w szczególności związane z wyborem przedstawicieli wsi na najbliższe 5 lat, już dziś zachęcamy Państwa - mieszkańców 21 jednostek, do licznego udziału w tychże zebraniach. Szczegółowy ich harmonogram wraz z porządkiem obrad, dostępny jest na stronie internetowej Gminy pod adresem http://www.ksiaz-wlkp.pl/?mid=1&smid=7&pg=6&nid=2798