Aktualności

11.06.2019

Przedszkole w Książu Wlkp. zmieniło się w Bajkowy Świat

Uchwałą Nr V/29/2019 Rady Miejskiej w Książu Wlkp. z dnia 28 stycznia 2019 r. w sprawie nadania imienia Przedszkolu w Książu Wlkp. placówka zyskała nowe imię – Bajkowy Świat. Uroczystość nadania imienia odbyła się w upalny czwartek, 6 czerwca, w towarzystwie dzieci, ich rodziców, nauczycieli oraz wielu znamienitych gości i przyjaciół przedszkola.

Świąteczne spotkanie rozpoczęła msza św. w kościele pw. św. Antoniego Padewskiego w Książu Wlkp. Następnie już na przedszkolnym, pięknie ustrojonym placu, przemowę wygłosiła Dyrektor – Pani Marzena Krauze. Przewodniczący Rady Miejskiej w Książu Wlkp. – Pan Sławomir Przybylski, odczytał wcześniej wspomnianą uchwałę. Następnie Wiceburmistrz – Pani Mirela Grześkowiak przywołała historię przedszkola oraz opowiedziała o nazwie przedszkola, która będzie kojarzyć się dzieciom z czymś, z czym mają do czynienia na co dzień i co wprost uwielbiają, czyli bajkami. Ponadto, zaprezentowała przybyłym gościom  kolorowankę z widokami z Gminy Książ Wlkp., zaprojektowaną specjalnie na tę okoliczność. Następnie wręczyła akt nadania imienia oraz odczytała list gratulacyjny Burmistrza Książa Wlkp.

Przed budynkiem zawisła tablica z nazwą przedszkola, którą odsłoniły dzieci (Michasia Kaźmierczak i Kuba Banaszak) Pani Wiceburmistrz, Pani Dyrektor, Pan Przewodniczący oraz Ks. Kan. Marian Kieroń. Na przedszkolnym placu posadzono także drzewo pamięci – klon żółty- który będzie upamiętnieniem tego wydarzenia na wiele następnych lat, a niedługo stanie się również miejscem schronienia dla dzieci w upalne dni. Przy okazji wkopano kapsułę czasu, w której znalazły się: akt nadania imienia, uchwała w sprawie nadania imienia Przedszkolu w Książu Wlkp. wraz z uzasadnieniem, statystyka przedszkola na dzień  6 czerwca 2019 r., scenariusz czwartkowej uroczystości, notatka z Kroniki Gminy Książ Wlkp. z 1985 r., pamiątkowe zdjęcia, oraz jadłospis maluchów z ubiegłego tygodnia, w tym także świątecznego czwartku.

Przedszkole od dnia nadania imienia, posiada własne logo oraz hymn, które zostały stworzone w ramach konkursów ogłoszonych przez przedszkole. Za projekt graficzny logo nagrodzona została Pani Karolina Szczepaniak, a za stworzenie hymnu wyróżnione zostały - Pani Anita Szymanowska (muzyka) oraz Pani Barbara Mendel (tekst).

Następnie dzieci z przedszkola mogły pokazać swoje talenty podczas występu artystycznego. Później przyszedł czas na występ grupy Muzycznej „Muzykolandi” oraz pokaz walk Karate. Na zakończenie imprezy zrobiło się słodko, a to dzięki tortu i przekąsek. Na najmłodszych uczestników imprezy czekało mnóstwo atrakcji. A za sprawą zamków dmuchanych, waty cukrowej czy zimnych lodów, przedszkolacy poczuli się jak… w bajce!

*Galerię zdjęć udostępniło Przedszkole „Bajkowy Świat” w Książu Wlkp.