Aktualności

08.05.2017

Manewry strażackie jednostek OSP Gminy Książ Wlkp.

W sobotę, 29 kwietnia Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP Gminy Książ Wlkp. zorganizował przy współpracy z Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie oraz w porozumieniu z Nadleśnictwem Piaski, manewry strażackie gminnych jednostek OSP.

08.05.2017

Wystawa pt. „Marceli Konieczny. Fotografie”

Serdecznie zapraszamy Państwa do obejrzenia ekspozycji fotograficznej znajdującej się w holu tutejszego Urzędu. Stanowi ona wprowadzenie do katalogu wystawy pt. „Marceli Konieczny. Fotografie”. Towarzyszyła również otwarciu kolejnego pleneru fotograficznego pn. „PIĄTE SPOJRZENIE. Mchy, Sebastianowo, Charłub”.

05.05.2017

Dopłaty do składek ubezpieczenia upraw rolnych

Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi informuje, że zgodnie z ustawą z dnia 7 lipca 2005 r. o ubezpieczeniach upraw rolnych i zwierząt gospodarskich (Dz. U. z dnia 2016 r. poz. 792), od 2006 r. funkcjonują dopłaty z budżetu państwa do składek ubezpieczenia upraw rolnych, w tym ubezpieczenia drzew i krzewów owocowych.

04.05.2017

Podsumowanie konkursu „Dwie strony sieci" z udziałem uczniów ze Szkoły Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym

W poniedziałek, 24 kwietnia w Komendzie Powiatowej Policji w Śremie, miało miejsce uroczyste wręczenie nagród w powiatowym etapie konkursu „Dwie strony sieci”, zorganizowanym przez Komendę Wojewódzką Policji w Poznaniu. Plebiscyt skierowany był do uczniów ostatniej klasy szkoły podstawowej oraz pierwszej klasy gimnazjum. Chętnych do udziału w nim, nie zabrakło. Młodzież w bardzo ciekawy sposób, w postaci komiksu lub spotu, przedstawiła niebezpieczeństwa czyhające na nich w sieci.

04.05.2017

Święto Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.

W środę, 26 kwietnia br. Szkoła Podstawowa im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. obchodziła swoje święto. W uroczystości, oprócz całej społeczności szkolnej udział wzięli także zaproszeni goście: Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak, Przewodniczący Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Pan Sławomir Przybylski, Przewodnicząca Rady Rodziców, Pani Anna Krępulec, zastępująca Dyrektora Gimnazjum w Książu Wlkp., Pani Barbara Staszak oraz ks. Andrzej Dolski.

04.05.2017

Jak obchodzono Dzień Flagi Rzeczypospolitej w Książu Wlkp.

We wtorek, 2 maja na ksiąskim rynku w niecodzienny sposób uczczono Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Z inicjatywy pracowników Centrum Kultury, mieszkańcy naszej gminy, metodą patchworkową uszyli monumentalną biało- czerwoną flagę. Ta, jakże ciekawa idea, cieszyła się sporym zainteresowaniem zarówno starszego, jak i młodszego pokolenia.