Aktualności

29.01.2018

Nowa publikacja o Arcybiskupie Antonim Baraniaku wydana

Konrad Białecki, Rafał Reczek, Elżbieta Wojcieszyk – współautorzy wydanej pod koniec 2017r.  publikacji pt. Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977 uczestniczyli w zorganizowanym w środę, 24 stycznia  spotkaniu promującym książkę w Szkole Podstawowej w Mchach. Tak się złożyło, że zaraz po Pałacu Prezydenckim, drugim w kolejności miejscem wyznaczonym na promocję dzieła, była mchowska szkoła. I z pewnością nie było to kwestią przypadku

25.01.2018

Mobilna Karta Dużej Rodziny – nowoczesna usługa dla dużej rodziny.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. informuje, iż od 2018 r. Karta Dużej Rodziny stała się bardziej atrakcyjna. Chodzi o wprowadzenie dokumentu w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, iż od dnia 1 stycznia istnieje możliwość ubiegania się o Kartę w wersji elektronicznej. Wystarczy złożyć wniosek o jej wydanie. Można to zrobić za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia lub osobiście w siedzibie Ośrodka.

24.01.2018

W Urzędzie można płacić kartą lub telefonem

W trosce o wygodę klientów, zaoszczędzenie czasu i zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, począwszy od nowego roku w ksiąskim magistracie płatności za podatek od nieruchomości, rolny, leśny, opłaty za odpady komunalne czy skarbowe, można regulować za pomocą karty płatniczej lub telefonu. Urząd Miejski w Książu Wlkp. uczestniczy bowiem w ministerialnym Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych. Dzięki udziałowi w projekcie, tut. Urząd poczynił kolejny krok w kierunku podnoszenia jakości obsługi mieszkańców.

19.01.2018

26. finał WOŚP w Książu Wlkp. za nami!

W minioną niedzielę, 14 stycznia mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. udowodnili, że mróz i zima im nie straszne.  A wszystko to, za sprawą 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w którym ksiąski sztab po raz kolejny wziął czynny udział.

19.01.2018

ALERTOWNIK

Zachęcamy do korzystania z aplikacji Alertownik, nowoczesnej i darmowej płaszczyzny komunikacji pomiędzy urzędem a mieszkańcami naszej gminy.

17.01.2018

Spotkanie z sołtysami – pierwsze w nowym roku

W minione czwartkowe popołudnie, 11 stycznia Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak spotkał się w tut. Urzędzie z sołtysami Gminy Książ Wlkp. Podczas zebrania, którego frekwencja wyniosła niemalże 100% przedstawicieli jednostek pomocniczych, poruszone zostały różnego rodzaju kwestie związane z funkcjonowania zarówno sołectw, jak i całego ksiąskiego samorządu.