Aktualności

12.02.2018

„Bal małych i dużych Braci Kurkowych”

W miniony piątek 9 lutego w Przedszkolu w Książu Wlkp. odbył się balik karnawałowy, który w tym roku nabrał nieco innego, uroczystego charakteru.

09.02.2018

Informator Gminy Książ Wlkp. - 6. numer już dostępny

Urząd Miejski w Ksiązu  Wlkp. uprzejmie informuje, iż  ukazał się kolejny numer bezpłatnego Informatora Gminy Książ Wlkp., który w najbliższych dniach zostanie dostarczony do Państwa domostw.

07.02.2018

Sprzątajmy po swoich pupilach

Sprzątanie po swoim pupilu to obowiązek każdego właściciela psa. Aby ułatwić posiadaczom czworonogów wykonywanie tejże czynności, na terenie Książa Wlkp. zamontowane zostały dwie stacje WC pies wyposażone w dystrybutor z koszem.

06.02.2018

Wyborco! Sprawdź, czy jesteś w rejestrze wyborców!

Przeprowadzałeś się lub wyjeżdżałeś z Polski? Wyjechałeś ze swojej miejscowości na studia lub do pracy? Zmieniałeś adres zamieszkania albo zameldowania? Upewnij się, że jesteś wpisany do rejestru wyborców tam, gdzie teraz mieszkasz!
Jeśli Twojego nazwiska nie ma w rejestrze wyborców, to nie będziesz mógł głosować w nadchodzących wyborach samorządowych.

05.02.2018

Ogólnopolska Karta Seniora

Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. informuje, iż każdy senior, który skończył 60 lat może bezpłatnie wyrobić własną kartę seniora. Wystarczy, że przystąpi do programu Ogólnopolskiej Karty Seniora, wcześniej wypełniając formularz zgłoszeniowy.

05.02.2018

Czyste powietrze w każdej gminie

W związku z podjętymi w kraju działaniami mającymi na celu poprawę jakości powietrza w Polsce, a wynikającymi z wdrożenia Programu pn. „Czyste Powietrze”, zwracamy się do wszystkich Mieszkańców Gminy Książ Wlkp. z prośbą o włączenie się ww. działania.