Aktualności

16.11.2017

Ksiąski gimnazjalista laureatem XIV Ogólnopolskiego Konkursu Poezji Irlandzkiej

W piątek  13 października (!), w Auli Szkoły Muzycznej II stopnia im. Mieczysława Karłowicza w Poznaniu, odbył się XIV Ogólnopolski Konkurs Poezji Irlandzkiej zorganizowany przez Szkołę Języków Obcych Program-Bell.  Anglojęzyczna poezja Irlandii stała się lekturą i przedmiotem interpretacji słownych i muzycznych dla 43 finalistów, wyłonionych spośród 200 osób z całej Polski.

15.11.2017

Śpiewem uczcili 99. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości

W sobotni wieczór, 11 listopada w Centrum Kultury Książu Wlkp., odbyło się wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. W ten sposób, mieszkańcy Gminy Książ Wlkp., wraz z Chórem Consensus oraz Ogniskiem Muzycznym Triola, pod batutą Pani Anity Szymanowskiej, świętowali  99. rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości. 

15.11.2017

Nowy samochód ratowniczo-gaśniczy dla OSP Chwałkowo Kościelne

We wtorek, 14 listopada w Częstochowie miał miejsce odbiór lekkiego samochodu ratowniczo – gaśniczego na podwoziu Forda dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Chwałkowie Kościelnym.

15.11.2017

Konsultacje społeczne

Uprzejmie przypominamy o trwających konsultacjach projektu uchwały w sprawie Rocznego Programu Współpracy Gminy Książ Wlkp. z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, na rok 2018.

13.11.2017

Sytuacja hydrologiczna na terenie Gminy Książ Wlkp.
(z dnia 13.11.2017)

Gminne Centrum Zarządzania Kryzysowego w Książu Wlkp. informuje, iż pomimo opadów deszczu, które miały miejsce podczas minionego weekendu, sytuacja hydrologiczna Gminy normuje się.

13.11.2017

NIE dla czadu !!!

Rozpoczął się kolejny sezon grzewczy. W tym czasie intensywniej niż zwykle eksploatuje się urządzenia grzewcze i niestety częściej też dochodzi do przypadków zatrucia tlenkiem węgla (czadem).