Aktualności

29.01.2018

OSTRZEŻENIE - Silny wiat /2

IMGW-PIB OSTRZEGA wielkopolskie, silny wiatr w nocy 29/30.01 i rano 30.01, prędkość w porywach do 80 km/h, zachodni i północno-zachodni

29.01.2018

Nowa publikacja o Arcybiskupie Antonim Baraniaku wydana

Konrad Białecki, Rafał Reczek, Elżbieta Wojcieszyk – współautorzy wydanej pod koniec 2017r.  publikacji pt. Arcybiskup Antoni Baraniak 1904–1977 uczestniczyli w zorganizowanym w środę, 24 stycznia  spotkaniu promującym książkę w Szkole Podstawowej w Mchach. Tak się złożyło, że zaraz po Pałacu Prezydenckim, drugim w kolejności miejscem wyznaczonym na promocję dzieła, była mchowska szkoła. I z pewnością nie było to kwestią przypadku

25.01.2018

Mobilna Karta Dużej Rodziny – nowoczesna usługa dla dużej rodziny.

Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. informuje, iż od 2018 r. Karta Dużej Rodziny stała się bardziej atrakcyjna. Chodzi o wprowadzenie dokumentu w formie aplikacji na urządzeniach mobilnych. Oznacza to, iż od dnia 1 stycznia istnieje możliwość ubiegania się o Kartę w wersji elektronicznej. Wystarczy złożyć wniosek o jej wydanie. Można to zrobić za pośrednictwem ministerialnego portalu Emp@tia lub osobiście w siedzibie Ośrodka.

24.01.2018

W Urzędzie można płacić kartą lub telefonem

W trosce o wygodę klientów, zaoszczędzenie czasu i zwiększenie bezpieczeństwa transakcji, począwszy od nowego roku w ksiąskim magistracie płatności za podatek od nieruchomości, rolny, leśny, opłaty za odpady komunalne czy skarbowe, można regulować za pomocą karty płatniczej lub telefonu. Urząd Miejski w Książu Wlkp. uczestniczy bowiem w ministerialnym Programie upowszechniania płatności bezgotówkowych w administracji publicznej przy użyciu terminali płatniczych. Dzięki udziałowi w projekcie, tut. Urząd poczynił kolejny krok w kierunku podnoszenia jakości obsługi mieszkańców.

23.01.2018

Uwaga Rolnicy - zwrot podatku akcyzowego

Burmistrz Książa Wlkp. informuje, że w terminie od 1 do 28 lutego br. można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Do wniosku, którego wzór znajdą Państwo w załączeniu, należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2017 r. do 31 stycznia 2018 r. 

23.01.2018

Zaproszenie dla mieszkańców Gminy Książ Wlkp. na TOUR SALON

Uprzejmie informujemy, że w dniach  od 9 do 11 lutego br. Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości  będzie promowało region śremski, Krobię i Krzywiń podczas 29. Edycji Targów Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON w Poznaniu.