Aktualności

11.01.2018

Ksiąski koncert noworoczny

Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok  - Dobrym Czasem” – tymi słowami K.I. Gałczyńskiego rozpoczął się w piątkowy styczniowy wieczór ksiąski koncert noworoczny. Sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Książu Wlkp. pękała w szwach. Na koncert bowiem obok dzieci i młodzieży przybyli także ich rodzice, na czele z Prezydium Rady, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy szkoły oraz przedstawiciele ksiąskiego samorządu.  

Tym razem uczniowie wcielili się w rolę reprezentantów różnych państw europejskich, którzy na zaproszenie Maryi - w tej roli Pani Patrycja Szaroszyk, Józefa – a jakże by inaczej odegrany przez Pana Macieja Franciszkiewicza i Dzieciątka - półroczny synek Pani Patrycji – Patryk, przybyli do betlejemskiej stajenki. Przy wigilijnym stole rozmawiano o tym, jak wyglądają świąteczne zwyczaje w różnych zakątkach Europy. Można to było także zobaczyć na przygotowanej przez Panią Danutę Pawłowską, prezentacji multimedialnej. Ta stanowiła ciekawe dopełnienie przekazanych wiadomości. Ale betlejemski żłóbek odwiedzili nie tylko mieszkańcy Starego Kontynentu. Do Jezuska z darami przybyły także dzieci z Azji, Afryki i Ameryki. Prezentacjom towarzyszył śpiew polskich kolęd i pastorałek oraz świątecznych piosenek wykonanych w języku niemieckim, angielskim, a nawet włoskim. Swoje talenty wokalne zaprezentowali m.in.: Wiktoria Bukowiecka, Mikołaj Gadomski, Paweł Marciniak, Cecylia Mencel, Partycja Misiewicz oraz Martyna Suchecka. Gościnnie wystąpił także zespół Triola pod batutą Pani Anity Szymanowskiej. Ogromny podziw zgromadzonych w sali gości wzbudził występ taneczny piątoklasistek do hiszpańskiego przeboju Despasito. Nie mniej zachwytu wywołał walc angielski w wykonaniu ksiąskich gimnazjalistów. Ale największą niespodziankę i entuzjazm publiczności spowodował taniec dziewięciu Pań nauczycielek, które występując do hitu All I want For Christmes is You, pokazały prawdziwe taneczne show. Ogromnym atutem noworocznego koncertu była przygotowana scenografia, z wyróżniającą ją drewnianą szopką, autorstwa Pana Romana Ptaka. Na uwagę zasługiwał także kilkunastoosobowy chór aniołków.

Tegoroczny ksiąski koncert noworoczny odbył się już po raz trzeci. Ich pomysłodawczynią była Pani Dyrektor, Małgorzata Stefaniak, która w grudniu 2015 roku zainicjowała to przedsięwzięcie. Każdorazowo, rola koordynatora powierzana była innemu nauczycielowi. Tym razem osobą odpowiedzialną za całe wydarzenie była Pani Wioleta Rylska - scenarzystka i reżyserka w jednym. Pani Wioleta przygotowała również układ taneczny gimnazjalistów i sama jako tancerka, wystąpiła na szkolnej scenie. W realizację projektu włączyli się również inni ksiąscy nauczyciele. Całość wypadła rewelacyjnie.

Wszystkim wykonawcom oraz zaangażowanym w przygotowanie tegoż wyjątkowego wieczoru, składamy serdeczne podziękowania i gratulacje. Korzystając z okazji, u progu Nowego Roku, przekazujemy życzenia kolejnych, równie udanych przedsięwzięć. A nowych wyzwań w rocznicowym roku 2018, nie będzie brakować. Liczymy zatem na wiele ciekawych wydarzeń, z udziałem nie tylko szkoły w Książu, ale również innych jednostek! 

Galeria