Aktualności

31.08.2016

Stanowiska doradcze w ZUS

Z początkiem września, w II Oddziale ZUS w Poznaniu, uruchomione zostaną nowe stanowiska doradcze przeznaczone do obsługi klientów zalegających z realizacją swoich zobowiązań w zakresie składek na ubezpieczenie społeczne. Powołanie doradców ma sprzyjać skróceniu czasu rozpatrywania wniosków o udzielenie ulgi, rozłożeniu na raty powstałych zobowiązań, a także zwiększeniu liczby spraw pozytywnie rozpatrywanych.

30.08.2016

Środki z rezerwy subwencji oświatowej dla Gminy Książ Wlkp.

Zgodnie z ustawą o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, z ogólnej kwoty części oświatowej subwencji ogólnej wyodrębnia się rezerwę w wysokości 0,4%. Pieniędzmi tymi dysponuje Minister Finansów, po zasięgnięciu wcześniejszej wiążącej opinii Ministra Edukacji. W każdym roku budżetowym ustala się kryteria podziału tej sumy, czyli cele, na które można ubiegać się o dodatkowe fundusze.

30.08.2016

Dożynki Gminne 2016

W minioną niedzielę we Włościejewkach odbyły się tradycyjne Dożynki Gminne. Tegoroczne święto plonów rozpoczęto uroczystą mszą świętą, odprawioną w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny we Włościejewkach, przez proboszcza ks. Andrzeja Dolskiego.

29.08.2016

Losowanie numerów zadań
zgłoszonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok

W piątek, 26 sierpnia o godzinie 13.00 w siedzibie Centrum Kultury Książ Wlkp. odbyło się losowanie numerów zadań zgłoszonych do pierwszej edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego.

29.08.2016

Uroczyste wręczenie aktu mianowania

W dniu dzisiejszym, tj. 29 sierpnia br., o godz. 9.00, w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp. odbyła się uroczystość wręczenia aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

26.08.2016

Weryfikacja zgłoszonych zadań zakończona

26 sierpnia br., Komisja powołana Zarządzeniem Nr 83/2016 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 23 maja 2016 r. w sprawie przeprowadzenia konsultacji z mieszkańcami Gminy Książ Wlkp. dotyczących Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok, zakończyła etap weryfikacji formalnej i merytorycznej Formularzy i zgłoszonych zadań dotyczących pierwszej edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego.