Aktualności

22.02.2017

Dofinansowania dla osób fizycznych z WFOŚiGW na wymianę źródła ciepła
w budynkach jednorodzinnych i lokalach mieszkalnych

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu w maju br. planuje ogłosić nabór dla osób fizycznych na realizację zadania związanego z modernizacją/wymianą źródła ciepła wraz z ewentualną modernizacją/wymianą instalacji c.o. i c.w.u.

21.02.2017

Odjazdowe ferie z CK już za nami

Ferie zimowe w województwie wielkopolskim dobiegły końca. W Gminie Książ Wlkp., zimowa przerwa wakacyjna upłynęła pod hasłem Odjazdowych ferii z CK. W ramach półkolonii, lokalne Centrum Kultury przygotowało mnóstwo atrakcji dla dzieci i młodzieży.

21.02.2017

Wnioski on-line. Ułatwienia dla klientów OPS-u

Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. pragnie poinformować, iż po sukcesie składania wniosków on-line o świadczenie 500+ za pośrednictwem bankowości elektronicznej, Ministerstwo Cyfryzacji umożliwiło zakładanie tzw. profilu zaufanego za pośrednictwem banków. Teraz bez wychodzenia z domu, tylko przed ekranem komputera, można założyć sobie taki profil.

16.02.2017

Gmina udostępniła lokal użytkowy

W środę, 15 lutego br. Gmina - na podstawie umowy użyczenia - udostępniła na potrzeby Kurkowego Bractwa Strzeleckiego im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp., lokal użytkowy znajdujący się w budynku administracyjnym ksiąskiego magistratu.

16.02.2017

Akty wandalizmu w Gminie Książ Wlkp.

Z przykrością zauważamy, że niemalże codziennie spotykamy się z aktami wandalizmu w naszej Gminie. Zniszczone wiaty przystankowe, pogięte i uszkodzone znaki, wywrócone kosze na śmieci - to praktycznie gminna codzienność. W ostatnim czasie, a dokładnie we wtorek, 14 lutego w Walentynki (!), grupa wandali zniszczyła dwie znajdujące się w ksiąskim Parku Miejskim, lampy.

15.02.2017

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Począwszy od września 2016r. na terenie województwa wielkopolskiego działa Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, za której pośrednictwem mieszkańcy mogą anonimowo przekazywać Policji informacje o niepokojących ich zjawiskach z zakresu bezpieczeństwa.