Aktualności

13.06.2019

IX edycja Spartakiady Przedszkolaków z Gminy Książ Wlkp.

W ostatni wtorek maja, 10-cio osobowe grupy przedszkolaków zawitały do Niepublicznego Przedszkola im. Księdza Prałata Piotra Wawrzyniaka w Chrząstowie na Spartakiadę, aby tam po raz dziewiąty, rywalizować o miano najlepszej sportowo drużyny.

Pan Grzegorz Konieczny, Dyrektor placówki w Chrząstowie powitał małych sportowców i ich opiekunów. Następnie dzieci zmierzyły się z wieloma konkurencjami. Wśród nich było m.in. toczenie piłki slalomem, strzelanie w bramkę, przenoszenie piłki na rakiecie tenisowej, rzucanie woreczkami do celu, a także czołganie się przez przeszkody. Zawody przysporzyły małym ekipom mnóstwo zabawy, a grupie kilkudziesięciu kibiców, sporo powodów do głośnego dopingu.

Ostatecznie sportowe pojedynki wygrała drużyna maluchów z Przedszkola w Chrząstowie. Jednak doceniono wysiłek wszystkich uczestników Spartakiady, obdarowując ich pamiątkowymi medalami i statuetkami, grami planszowymi oraz balonami, ufundowanymi m.in. przez Samorząd Gminy.

Tegoroczną edycję zawodów przygotowały Panie: Anna Wojciechowska, Daria Wojciechowska oraz Klaudia Falbierska. Z kolei prowadzeniem imprezy zajął się nauczyciel wf-u – Pan Waldemar Józiak, któremu towarzyszyła Marika Nowak – uczestniczka I spartakiady przedszkolaków. Wesoła zabawa zakończyła się wspólnym zdjęciem.

*Galerię zdjęć udostępniło Niepubliczne Przedszkole im. Księdza Prałata Piotra Wawrzyniaka w Chrząstowie