Aktualności

22.03.2017

Podsumowanie kampanii NEFROTEST

W niedzielę, 12 marca br., 32 mieszkańców Gminy Książ Wlkp., w tym przedstawiciele lokalnego samorządu, wzięli udział w kampanii społecznej NEFROTEST, zorganizowanej przez Nefron Sekcję Nefrologiczną Izby Gospodarczej Medycyna Polska wraz z lokalnym partnerem – Stacją Dializ B. Braun Avitum w Śremie.

W ramach akcji, przebadanych zostało ogółem 486 pacjentów, spośród których u 46 osób stwierdzono nieprawidłowe wyniki, wymagające konsultacji lekarskiej. Wyniki pozostałych mieszkańców były w normie. Nie mniej jednak, kampania NEFROTEST pokazała jak ważnym działaniem jest profilaktyka i to w zakresie zdrowia nerek, których choroby często rozwijają się bezobjawowo.

Osoby, które nie mogły wziąć udziału w niedzielnej akcji, wciąż mają szansę na bezpłatne badania. Na terenie powiatu śremskiego oraz Mosiny i Środy Wlkp., lekarze rodzinni i specjaliści otrzymali w ramach akcji NEFROTEST, komplety skierowań na badania krwi i moczu. Wystarczy zatem udać się do swojego lekarza i zapytać o stosowne dokumenty.

Szczegółowy raport podsumowujący akcję NEFROTEST znajdą Państwo w załączniku poniżej.