Aktualności

25.07.2018

Ach, co to był za koncert ...

Scena ustawiona przy brzegu jeziora, na niej muzycy z instrumentami dętymi. Jeszcze ciepły, niedzielny wieczór, a już chylące się ku zachodowi słońce, zwiastuje zbliżający się koniec upalnego dnia. W tak nietypowej, naturalnej scenerii - co istotne „wykorzystanej” w naszej Gminie po raz pierwszy - licznie zgromadzona na plaży w Jarosławkach publiczność, mogła posłuchać koncertu Muzyki na wodzie Georga Friedricha Händla.

25.07.2018

Zapraszamy do zgłaszania zadań do Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2019 rok - pozostało już tylko kilka dni!

Przypominamy iż trwa- rozpoczęta 4 czerwca - kampania informacyjno- promocyjna dotycząca Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2019 rok. Jeszcze przez kilka najbliższych dni, do 31 lipca br., pełnoletni mieszkańcy naszej Gminy mogą zgłaszać zadania do realizacji w ramach ksiąskiego budżetu partycypacyjnego.

25.07.2018

W Ceglarni Jarosławki po raz drugi zapalili się do muzyki

Ona - Dydona, królewna Kartaginy. On - Eneasz, wódz trojański. Połączyła ich nieszczęśliwa miłość, która jak to w tragedii bywa, na skutek rożnych intryg i zbiegu okoliczności, kończy się śmiercią jednego z bohaterów - tym razem królewny, która nie mogąc poślubić ukochanego, umiera z rozpaczy. Dydona i Eneasz, bo o tej tragedii mowa to opera w trzech aktach brytyjskiego kompozytora Henry’ego Purcella. Jej premiera miała miejsce w Londynie pod koniec XVII w. Później wystawiana była wielokrotnie na deskach teatrów całego świata. W czwartkowy wieczór, 19 lipca mogła ją obejrzeć licznie zgromadzona publiczność Ceglarni w Jarosławkach.

25.07.2018

Weekend pełen muzyki już za nami

Na początek czwartkowa opera, dwa dni później mocny heavy metal, a w niedzielę koncert muzyki klasycznej na plaży w Jarosławkach. Tak - w wielkim skrócie - podsumować można, to co w przedostatni weekend lipca, działo się muzycznie w naszej Gminie.

25.07.2018

Uwaga Rolnicy - zwrot podatku akcyzowego

Już od 1 sierpnia do końca tego miesiąca można składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Do wniosku, którego wzór znajdą Państwo w załączeniu, należy dołączyć faktury VAT (lub ich kopie) stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2018 r. do 31 lipca 2018 r.

23.07.2018

Odwołanie okresowego zakazu wstępu do lasu

Nadleśnictwo Piaski informuje o wydanej Decyzji Nr 22/2018 Nadleśniczego Nadleśnictwa Piaski z dnia 26.06.2018 r. w sprawie odwołania okresowego zakazu wstępu do lasu w poszczególnych leśnictwach w Nadleśnictwie Piaski.