Aktualności

28.10.2016

Mchowskie Gimnazjum najlepsze w powiecie!

20 października w Śremie - jak co roku - odbył się Memoriał 20 Października, który równocześnie był mistrzostwami powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Jak się później okazało mistrzostwa te były niezwykle udane dla uczniów Zespół Szkół w Mchach. Mchowską jednostkę reprezentowało 28 zawodników, z czego 20 - z gimnazjum i 8 - ze szkoły podstawowej. Każdy z biegaczy godnie reprezentował swoją szkołę. Jadąc na zawody uczniowie spodziewali się kilku dobrych wyników indywidualnych, ale wynik końcowy przeszedł ich najśmielsze oczekiwania. Chłopcy z gimnazjum okazali się bezkonkurencyjni i pewnie zwyciężyli w klasyfikacji drużynowej mistrzostw powiatu, natomiast dziewczęta stanęły na trzecim stopniu podium. Końcowy sukces w drużynówce zapewnił fakt, iż z jednej strony na 20 startujących uczniów gimnazjum, punkty zdobyło aż 15 (punktowanych było pierwszych 16 miejsc w każdym biegu), z drugiej - zawodnicy w poszczególnych kategoriach, zajęli bardzo wysokie miejsca, zdobywając 5 z 12 możliwych do zdobycia, medali!

Wszystkim uczestnikom mistrzostw - za godne reprezentowanie naszej Gminy - bardzo dziękujemy! Jednocześnie, gratulując wspaniałych rezultatów, życzymy dalszych sukcesów!