Aktualności

12.01.2017

Punkt nieodpłatnej pomocy prawnej w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.

Przypominamy, iż na mocy porozumienia zawartego pomiędzy Starostą Śremskim i Burmistrzem Książa Wlkp., począwszy od 2016 roku, uruchomiona została nieodpłatna pomoc prawna na rzecz uprawnionych mieszkańców gminy Książ Wlkp.

10.01.2017

Wyróżnienie za najwyższą jakość produktów i usług

We wtorek, 10 stycznia gośćmi Burmistrza Książa Wlkp. byli Państwo Dorota i Eugeniusz Fiedler, właściciele Przedsiębiorstwa Handlowo- Usługowego FIEDLER s. c., tegoroczni laureaci certyfikatu Najwyższa Jakość, przyznanego przez kapitułę konkursową Wielkopolskiego Stowarzyszenia Badań nad Jakością Centrum Badań i Monitorowania Jakości za profesjonalizm, fachowość i najwyższy, gwarantowany poziom świadczonych usług.

09.01.2017

Badanie aktywności ekonomicznej ludności na terenie Gminy Książ Wlkp.

Na prośbę Urzędu Statystycznego w Poznaniu, uprzejmie informujemy, że w roku 2017 na terenie gminy Książ Wlkp., realizowane będzie Badanie aktywności ekonomicznej ludności.

02.01.2017

Fotograficzna pasja Pani Marleny wyróżniona…

W czwartek, 29 grudnia odbyła się ostatnia w 2016 roku, XXVIII sesja Rady Miejskiej w Książu Wlkp. Gościem specjalnym posiedzenia, była Pani Marlena Grewling, mieszkanka naszej gminy, pasjonatka fotografii i laureatka wielu prestiżowych nagród w tej dziedzinie.

28.12.2016

98. rocznica wybuchu Powstania Wielkopolskiego

Dla upamiętnienia 98. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego, w czwartek 22 grudnia przedstawiciele samorządu gminnego, złożyli symboliczną wiązankę kwiatów i zapalali znicz przy Pomniku Powstańców Wielkopolskich na cmentarzu w Chwałkowie Kościelnym. Będąc w tym dniu w miejscowej szkole, która nosi zaszczytne imię Powstańców Wielkopolskich, Burmistrz podarował placówce prezent w postaci flagi powstańczej oraz kilka pozycji książkowych, dotyczących historii naszej Ojczyzny. Z kolei, we wtorek, 27 grudnia, w dniu rocznicy zrywu Wielkopolan, delegacja samorządowców oddała hołd poległym na przełomie lat 1918-1919 bohaterom, przy Mogile Powstańczej na cmentarzu parafialnym w Książu Wlkp.

23.12.2016

Bezpłatne szkolenia dla osób bezrobotnych,
biernych zawodowo i niepełnosprawnych w wieku 15 – 29 lat

Fundacja Inicjatyw Społecznych i Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza osoby bezrobotne, bierne zawodowo, niepełnosprawne oraz studentów studiów niestacjonarnych w przedziale wiekowym 15 – 29 lat na bezpłatne szkolenia oraz kursy zawodowe. Szczegółowych informacji udzielają organizatorzy projektu.