Aktualności

04.10.2016

70 lat Koła Łowieckiego nr 76 „Knieja” w Książu Wlkp.

W tym roku Koło Łowieckie nr 76 Knieja w Książu Wlkp. obchodzi zaszczytny Jubileusz 70-lecia swej działalności. Oficjalne świętowanie miało miejsce w sobotę, 24 września i rozpoczęło się Mszą świętą w kościele p.w. św. Mikołaja w Książu Wlkp., odprawioną przez proboszcza parafii, ks. Andrzeja Dolskiego

Po nabożeństwie, członkowie Koła oraz zaproszeni goście, udali się do restauracji „Słoneczny Dwór”. Na miejscu, symbolicznym „Darz bór” wszystkich zebranych powitał Prezes Zarządu Koła, Pan Maciej Tempski. Spotkanie rozpoczęto od wręczenia odznaczeń i wyróżnień łowieckich dla zasłużonych działaczy Kniei. W tym roku odznaki za zasługi w rozwoju wielkopolskiego łowiectwa, otrzymali: Pan Eugeniusz Błaszczyk, Pan Jacek Mądry oraz Pan Jerzy Rylski. Następnie przyszedł czas na okolicznościowe przemówienia gości. Wygłosili je m.in. przedstawiciel Zarządu Okręgowego w Poznaniu Polskiego Związku Łowiectwa, Pan Dionizy Gąsiorowski, Starosta Śremski, Pan Zenon Jahns oraz Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak.

O oprawę artystyczną imprezy zadbał zespół sygnalistów Darz Bór działający przy Zarządzie Okręgowym w Lesznie.

Po części oficjalnej odbyła się biesiada myśliwska, która przy akompaniamencie zespołu AKORD, trwała do późnych godzin nocnych.

Galeria