Aktualności

11.12.2018

100 dębów na setną rocznicę odzyskania Niepodległości

Ksiąskie obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości trwają nadal, choć minął już 11 listopada.  Kilka dni po tej dacie, w piątek, 16 listopada społeczność naszej Gminy włączyła się do akcji sadzenia dębów ofiarowanych przez Nadleśnictwo Piaski.

11.12.2018

Zakończono przebudowę ulic Wybickiego i Baraniaka w Książu Wlkp.!

Zakończono przebudowę ulic Wybickiego i Baraniaka w Książu Wlkp. Odbiór końcowy odbył się w dniu 15 listopada br.

10.12.2018

(Wielko)polskie drogi do niepodległości
prowadziły przez Książ Wielkopolski

Kto spośród mieszkańców Książa i okolic, wybrał się w niedzielne popołudnie, 2 grudnia do Słonecznego Dworu, by spędzić tam czas w „niepodległościowej atmosferze”, z pewnością nie pożałował. Przygotowany z wielkim rozmachem, z muzyką na żywo i ... żywymi obrazami Artura Grottgera oraz efektownymi układami tanecznymi spektakl, okazał się nie tylko artystycznym osiągnieciem, ale także wspaniałą, niecodzienną lekcją historii.

08.12.2018

Asfalt na drodze do Świączynia!

Mieszkańcy Świączynia i Świączynka, ale też inni użytkownicy drogi prowadzącej do tych miejscowości, korzystają od października br. z nowej asfaltowej nawierzchni! Droga prowadząca przez las była sporym utrapieniem dla poruszających się tamtędy zarówno kierowców, jak i pieszych. W ramach zadania wykonano 700m nawierzchni asfaltowej przy szerokości jezdni 4,40m na podbudowie z gruzu betonowego żwirowego oraz kruszywa kamiennego.

07.12.2018

Mikołajki, 9 grudnia odbędą się w Centrum Kultury

Uprzejmie informujemy, że uległo zmianie miejsce gdzie odbędą się Mikołajki zaplanowane na najbliższą niedzielę, 9 grudnia br. Z uwagi na prognozowane, niekorzystne warunki pogodowe, wszystkich zainteresowanych  spotkaniem z Mikołajem zapraszamy do Centrum Kultury, przy ul. Zakrzewskiej 15 w Książu Wlkp.

07.12.2018

Koncert Bożonarodzeniowy – już w niedzielę, 16 grudnia

Centrum Kultury w Książu Wlkp. serdecznie zaprasza na Koncert Bożonarodzeniowy, który odbędzie się dnia 16 grudnia br. o godz. 16.00 w sali widowiskowej Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury w Śremie.