Aktualności

19.11.2018

Następne 100 lat dla NIEPODLEGŁEJ
tak świętował Książ Wlkp. po południu

Kolejna część świętowania w Książu Wlkp. 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła się o godz. 17.00 uroczystym przemarszem Orkiestry Dętej, Kompanii Honorowej 6. Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych w Śremie, pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców pod nowo powstały mural. Odsłonięcia, drugiego w naszym miasteczku, wielkoformatowego arcydzieła dokonał Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak wraz z Panem Wojciechem Patryasem, który użyczył ściany swojej kamienicy do namalowania „Kwiatów wolności”, a także z jego współtwórcy- Pani Anna Waluś i Pan Marek Maskimovich.

19.11.2018

Gogolewska strefa edukacyjna i włościejewski plac zabaw

Z końcem października br. Gmina Książ Wlkp. zrealizowała dwa konkursowe projekty, na które z programu Wielkopolska Odnowa Wsi, udało się pozyskać wsparcie finansowe w łącznej kwocie  38 000,00 zł.

16.11.2018

Dęby i poezja na stulecie Niepodległości - już w ten weekend

Kontynuując jubileuszowe obchody setnej rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, dziś, tj. w piątek, 16. na terenie całej Gminy posadzonych zostanie 100 dębów szypułkowych. Tymczasem w najbliższą niedzielę, 18. listopada o godz. 17.00 w Szkole Podstawowej w Mchach odbędzie się patriotyczna Wieczornica. W imieniu organizatorów obu przedsięwzięć, zapraszamy Państwa do udziału!

16.11.2018

Z A W I A D O M I E N I E
o pierwszej sesji nowo wybranej Rady Miejskiej w Książu Wlkp.

Zawiadamiamy, że zgodnie z Postanowieniem Komisarza Wyborczego w Koninie II z dnia 9 listopada 2018 r. w sprawie zwołania I sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp. wybranej w wyborach samorządowych zarządzonych ma dzień 21 października 2018 r., zwołana zostaje na dzień 22 listopada 2018 r., godz.13.00, pierwsza sesja nowo wybranej Rady Miejskiej w Książu Wlkp. Odbędzie się ona w sali nr 7 Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp.

16.11.2018

Pszczelarska ścieżka przyrodniczo-edukacyjna
„Plaster miodu” powstanie w Kołacinie

Miło nam poinformować, że w ramach ogłoszonego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Poznaniu konkursu na działania z zakresu edukacji ekologicznej, Gmina Książ Wlkp. (jako jedna z 15 w województwie!) otrzyma ze środków funduszu, dotację na realizację zadania pn. Pszczelarska ścieżka przyrodniczo-edukacyjna „Plaster miodu” w Kołacinie. Wartość przyznanego wsparcia wynosi 18.702,00 zł, co stanowi blisko 85% kosztów kwalifikowalnych całego zadania.

16.11.2018

Jesienno-zimowy kulturalny rozkład jazdy

Co kulturalnego będzie się działo jeszcze do końca roku w gminie Książ Wlkp.? Warto zapoznać się z poniższym “rozkładem jazdy” na listopad i grudzień oraz skorzystać z proponowanej oferty.