Aktualności

12.01.2019

Ważny komunikat

W związku z pozarem wysypiska odpadów w Pyszacej oraz gęstym dymem przenoszacym sie w kierunku gminy Ksiaz Wlkp. Prosimy mieszkańców o nieotwieranie drzwi i okien w domach oraz o nie przebywanie na zewnatrz jesli nie ma takiej potrzeby. GCZK w Ksiazu Wlkp.

10.01.2019

Już w najbliższą niedzielę 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

To już chyba tradycja, że jedną ze styczniowych niedziel mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. spędzają na ksiąskim rynku, pomagając. I w tym roku nie będzie inaczej. Już bowiem w najbliższą niedzielę, 13 stycznia, o godz. 17.30 Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza na 27. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

10.01.2019

Ferie 2019 z Centrum Kultury

Od najbliższego poniedziałku, 14 stycznia, uczniowie wszystkich szkół województwa wielkopolskiego rozpoczynają dwutygodniowe ferie. Z tej okazji Centrum Kultury Książ Wlkp. zadbało o to, aby podczas tegorocznych wakacji zimowych dzieci nie nudziły się i… postanowiło umilić im każdy dzień. Przygotowana oferta jest bardzo różnorodna i z pewnością zarówno najmłodsi, jak i trochę starsi, znajdą coś dla siebie.

09.01.2019

Rok 2018 w księgach ksiąskiego Urzędu Stanu Cywilnego
- mniej rozwodów, mniej zgonów, a więcej ślubów

W roku 2018 Urząd Stanu Cywilnego w Książu Wlkp. zarejestrował zdecydowanie więcej ślubów niż w roku poprzednim. Mniej natomiast (i bardzo dobrze) było sporządzonych zgonów i orzeczonych rozwodów. Jeśli z kolei chodzi o urodzenia to tych zarejestrowanych w księgach tut. USC, było 5.

09.01.2019

Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności na terenie Gminy Książ Wlkp.

Główny Urząd Statystyczny w Poznaniu informuje, iż rozpoczęła się kolejna edycja badania ankietowego Badanie Aktywności Ekonomicznej Ludności (BAEL) na terenie Wielkopolski, w tym także w Gminie Książ Wlkp.  W związku z powyższym ankieterzy GUS-u mogą zawitać do Państwa domostw
z prośbą o udzielenie informacji w ciągu całego  roku 2019.

07.01.2019

Szkolne Koło Wolontariatu z Chwałkowa "Odkryciem Roku 2018"!

Działające w Szkole Podstawowej w Chwałkowie Kościelnym Koło Misyjne od lat wspiera idee wolontariatu zagranicznego. Od ubiegłego roku Koło współpracuje z Lokalnym Centrum Wolontariatu w Śremie, które corocznie organizuje Galę Wolontariatu i nagradza najbardziej aktywnych i kreatywnych społeczników. W roku 2018, Kapituła Konkursu po raz pierwszy do regulaminu Gali wprowadziła nową kategorię i postanowiła przyznać tytuł ODKRYCIE ROKU, którym uhonorowane zostało Szkolne Koło Wolontariatu działające przy Szkole Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym!!!