Aktualności

22.09.2016

Mogiły Kosynierów z 1848 r. odnowione

Miło nam poinformować, że tak ważne dla naszej tożsamości i tak nierozerwalnie związane z historią Książa, miejsce pamięci a zarazem pochówku poległych w 1848 roku Powstańców, zostało w ostatnim czasie pięknie odnowione.

20.09.2016

Jesienno-zimowa oferta Centrum Kultury

Z początkiem października rusza nowa, niezwykle atrakcyjna, propozycja zajęć artystyczno-edukacyjnych przygotowana przez ksiąskie Centrum Kultury. Rozmaitość jesienno- zimowej oferty sprawi, że zapewne każdy znajdzie coś dla siebie.

19.09.2016

Małe Zawory – wielka Pamięć
Wspomnienie o Maksymilianie Cygalskim

W przeddzień 116. rocznicy urodzin powstańca i obrońcy Poczty Polskiej w Gdańsku we wrześniu 1939 r. - Maksymiliana Cygalskiego (17.09.1900 - 05.10.1939), w miejscu z którego pochodził - w Zaworach, uczczono pamięć tego wielkiego Polaka. Po raz kolejny przy obelisku znajdującym się w sąsiedztwie budynku leśniczówki, odbyła się uroczystość poświęcona zmarłemu tragicznie pocztowcowi.

16.09.2016

Nowe umiejętności szansą na pracę

Wraz z początkiem września na terenie woj. wielkopolskiego rozpoczyna się realizacja projektu dedykowanego osobom bezrobotnym i biernym zawodowo o niskich kwalifikacjach. W ramach programu Wyższe kwalifikacje – większe możliwości współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w wybranych powiatach – w tym w powiecie śremskim – odbywać się będą bezpłatne szkolenia komputerowe i kursy języków obcych kierowane do osób między 25. a 65. rokiem życia, chcących nabyć lub uzupełnić swoje umiejętności w tym zakresie.

15.09.2016

Komunikat

Urząd Miejski w Książu Wlkp., w związku z rozpoczęciem sezonu grzewczego 2016/2017. Zachęca wszystkich właścicieli i zarządców budynków do zapoznania się z komunikatem Prezesa Krajowej Izby Kominiarzy dotyczącym akcji społecznej mającej na celu podniesienie świadomości w zakresie przeciwdziałania pożarom sadzy w kominie i zatruciom tlenkiem węgla, zwanym potocznie czadem, a tym samym dla uniknięcia takich tragicznych zdarzeń.

14.09.2016

Obowiązek utrzymywania zjazdów oraz przepustów

Urząd Miejski w Książu Wlkp. przypomina o obowiązku utrzymania zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, który to obowiązek leży po stronie właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi. Wynika on wprost z art. 30 ustawy o drogach publicznych, który stanowi, iż Utrzymywanie zjazdów, łącznie ze znajdującymi się pod nimi przepustami, należy do właścicieli lub użytkowników gruntów przyległych do drogi.