Aktualności

27.04.2018

Bieg kolorów z Kosynierem za nami….

Blisko 300 uczestników (w tym kilkudziesięciu spoza naszej Gminy) stanęło na starcie Biegu kolorów z Kosynierem, który odbył się w minioną sobotę, 22 kwietnia w Książu Wlkp. Ta niezwykle barwna inicjatywna, została zorganizowana w Gminie Książ Wlkp. już po raz drugi (dla przypomnienia- pierwsza edycja odbyła się w Chwałkowie Kościelnym, latem 2017 r.  w ramach ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego).

Dla uczestników biegu na trasie przygotowano mnóstwo kolorowych i orzeźwiających niespodzianek. Spotkanie, którego motywem przewodnim oprócz sportowej rywalizacji była przede wszystkim dobra zabawa, tradycyjnie zakończyła eksplozja kolorowego  pyłu  oraz koncert  zespołu reggae Za Zu Zi. Przygotowane przez organizatorów- ksiąskie CK, atrakcje sprawiły sporą frajdę zawodnikom i zgromadzonej publiczności.

Nie przypadkowo tegoroczny bieg kolorów odbył się… wspólnie z Kosynierem. Biegowe zmagania w Książu Wlkp. były bowiem jednym z pierwszych, zaplanowanych w tym roku wydarzeń sportowych, upamiętniających rocznicę Wiosny Ludów. Trasa biegu rozpoczynała się i kończyła przy powstańczych mogiłach, a wszystkich biegaczy prowadzili- wskazując kierunek biegu- młodzi Kosynierzy.

Przed nami kolejne ciekawe rocznicowe wydarzenia. Już w ten weekend, w piątek wieczorem zapraszamy do przedszkola na „Noc Wiosny Ludów- teatr cieni”, a w sobotę po południu na powstańcze mogiły. To właśnie tam, odbędzie się niesamowite widowisko- inscenizacja Bitwy o Książ, która rozegrała się 29 kwietnia 1848 r., połączone z miasteczkiem ginących zawodów. Z pewnością atrakcji nie zabraknie.

Galeria