Aktualności

07.03.2019

Statystycznie i… z rekordami o projekcie „Łączy nas pamięć”

Szanowni Mieszkańcy,

za nami kilkanaście miesięcy pięknych, rocznicowych inicjatyw. Kiedy w 2017 r. opracowując Kalendarium jubileuszowych obchodów rozpoczynaliśmy przygotowania do nich, nie sądziliśmy, że wszystkie zapisane w kalendarzu wydarzenia, nabiorą tak dużego rozmachu, że spotkają się z tak ogromnym zaangażowaniem mieszkańców i jednocześnie, że będą przez nich tak pozytywnie odebrane.

06.03.2019

20 rocznica przystąpienia Polski do NATO

Z okazji 20 rocznicy wstąpienia Polski do NATO 9 marca 2019r. o godz. 11.00 w 20 jednostkach wojskowych na terenie całego kraju rozpoczną się pikniki wojskowe pod hasłem „20 lat Polski w NATO”.

05.03.2019

„Akcja PIT” w Gminie Książ Wlkp.

W najbliższy wtorek, 12 marca, w ramach „Akcji PIT”, mieszkańcy Gminy Książ Wlkp. będą mieli możliwość złożenia  zeznania podatkowego przy pomocy pracowników Urzędu Skarbowego w Śremie. Będą oni pełnili dyżur od godz. 10.00 w sali nr 7 w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp.

01.03.2019

Posterunek Policji w Książu Wlkp. oficjalnie otwarty!

W minioną środę, 27 lutego, nastąpiło uroczyste, oficjalne (tj. z udziałem mieszkańców, policyjnych gości) otwarcie posterunku Policji w Książu Wlkp. Nowo utworzona jednostka obejmuje dwie gminy - Książ Wlkp. i Dolsk, a o bezpieczeństwo zadba w nich łącznie 9 policjantów. Tutejszy samorząd także przyczynił się do realizacji przedsięwzięcia przekazując 15 000,00 zł na wyposażenie posterunku oraz oferując pomoc pracowników gospodarczych w pracach remontowych.

01.03.2019

Rusza kolejny sezon ORLIKa

Dziś (1 marca), po kilkumiesięcznej, zimowej przerwie, rozpoczyna się nowy sezon na ksiąskim ORLIKu. Podobnie jak miało to miejsce w latach ubiegłych, tak i w tym roku, wszyscy zainteresowani aktywnością fizyczną na olikowskim boisku, mogą z niego korzystać od  wtorku do soboty, w godzinach popołudniowych. Obiekt nie będzie natomiast czynny w poniedziałki i niedziele. Wyjątek w tym względzie stanowią dwa letnie miesiące: lipiec i sierpień. W okresie wakacji bowiem Orlik będzie czynny przez wszystkie dni tygodnia. Szczegółowy harmonogram godzin otwarcia oraz inne ważne informacje dotyczące funkcjonowania ksiąskiego ORLIKa, dostępne są na stronie internetowej Gminy: www.ksiaz-wlkp.pl, w zakładce Orlik 2012. Zapraszamy do korzystania : )

01.03.2019

Ksiąska Rada obradowała w 14-osobowym składzie

Podczas ostatniej, VI sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp., która odbyła się w poniedziałek, 25 lutego, oprócz standardowych punktów porządku obrad, pojawiła się pozycja dotycząca złożenia ślubowania przez nowo wybraną Radną w okręgu nr 2 - Panią Bogumiłę Marię Andrzejczak.