Aktualności

31.05.2016

Wybicki- REAKTYACJA II- Dzień Hymnu Polskiego

Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego- Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości realizuje zadanie publiczne pn. : Wybicki- REAKTYWACJA II- Dzień Hymnu Polskiego, które zostało dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

20.05.2016

I Gminny Konkurs Omnibus

W środę, 18 maja w Szkole Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. odbył się I Gminny Konkurs Omnibus skierowany do uczniów kl. 4-6. Jego zasadniczym celem było nie tylko sprawdzenie szkolnej wiedzy uczestników, co przede wszystkim wyłonienie Omnibusa, czy najwszechstronniejszego ucznia naszej Gminy.

18.05.2016

Kapsle, flinston, cymbergaj ...

W sobotę, 14 maja br., w Parku Miejskim, w czasie trwających XXIII Biegów Przełajowych im. Wiosny Ludów i marszu Nordic Walking, swój projekt edukacyjny zaprezentowały uczennice Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp.

12.05.2016

Kręćmy kilometry! Dla siebie, dla Gminy!

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Gminy Książ Wlkp. do wzięcia udziału w akcji pod hasłem Kręć kilometry. Aby włączyć się do kampanii i zawalczyć o korzyści dla siebie i swojej gminy, wystarczy pobrać aplikację Kręć Kilometry i używać jej zawsze, kiedy wsiadamy na rower!

07.05.2016

Włościejewki w obiektywie…

W minioną sobotę, 30 kwietnia, odbył się organizowany już po raz czwarty plener fotograficzny. Scenerię, tegorocznego spotkania, adresowanego do wszystkich miłośników fotografii, stanowiła urokliwa wieś Włościejewki.

04.05.2016

Święto Szkoły Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.

Dnia 25 kwietnia w Szkole Podstawowej im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp. odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Szkoły i 168. Rocznicy bitwy pod Książem. Uczniowie z klas VIa, Vb, IVa przygotowali część artystyczną związaną z wydarzeniami, które rozegrały się w naszym miasteczku wiosną 1848 r. W uroczystości - oprócz społeczności szkolnej - udział wzięli przedstawiciele samorządu gminnego oraz Rady Rodziców.