Aktualności

02.01.2019

Gwiazd(kowe) występy, słodkie podziękowania i świąteczne życzenia,
czyli Koncert Bożonarodzeniowy 2018

Organizowany przez ksiąskie Centrum Kultury tuż przed Świętami Koncert Bożonarodzeniowy, co roku ściąga na występy prawdziwe tłumy oglądających. Tak było i tym razem. Chętnych do obejrzenia w niedzielę, 16 grudnia Gwiazdkowego Koncertu było na tyle dużo, że aby pomieścić wszystkich zainteresowanych, zdecydowano iż odbędzie się on sali widowiskowej śremskiego Katolickiego Centrum Edukacji i Kultury.

Na początek w świąteczny nastrój - wykonując polskie i angielskie przeboje - wprowadził wszystkich poznański zespół Good Evening Orchestra. Następnie przybyłym do Śremu rodzicom i zaproszonym gościom, zaprezentowała się zdecydowana większość, działających przy Centrum Kultury, sekcji. A tych ostatnich, jak się okazuje, jest w ksiąskim CK całkiem sporo, podobnie zresztą jak uczestników zajęć. Z przedstawionej przez Panią Mariolę Kaźmierczak, Szefową Centrum, statystyki wynikało, że tygodniowo z kulturalno-sportowo-artystycznej oferty CK, korzysta ponad 400 chętnych dzieci, młodzieży i dorosłych. Wprawdzie nie wszyscy wystąpili podczas Bożonarodzeniowego Koncertu,  to jednak przed zgromadzoną w sali publicznością, pojawiła się kilkusetosobowa (!) grupa wykonawców. Widzowie zatem, oglądając prezentacje na żywo, mogli nie tylko podziwiać nabyte podczas cotygodniowych zajęć umiejętności, ale - co równie ważne - docenić wielość i różnorodność możliwości rozwijania pasji, jakie mieszkańcom naszej Gminy, stwarza ksiąskie Centrum Kultury. W dodatku, co roku ekipa CK na czele z Panią Dyrektor, czyni ogromne starania, aby ofertę tę poszerzyć i jeszcze bardziej ją uatrakcyjnić. Tak też i było ostatnim razem, kiedy to od zeszłej jesieni w Centrum Kultury  pojawiły się (i cieszą się nadal niesłabnącym powodzeniem), akrobatyczne zajęcia z pole dance. O tym, że są one niezwykle efektowne i że wymagają wyjątkowej siły, zręczności, a przy tym gracji i subtelności, mogła się również przekonać widownia grudniowego koncertu.

Ten ostatni był także doskonałą okazją do krótkiego podsumowania i złożenia podziękowań osobom, które szczególnie zaangażowały się w przygotowanie ubiegłorocznych wydarzeń, jakie zorganizowano w naszej Gminie z racji przypadających w 2018 roku wielu ważnych i podniosłych jubileuszy. Tych natomiast w całym ubiegłym roku nie brakowało. A właśnie nie kto inny jak ksiąskie Centrum Kultury wspólnie z Urzędem Miejskim oraz w partnerstwie z wieloma działającymi na terenie samorządu jednostkami, organizacjami pozarządowymi i instytucjami, było głównym organizatorem rocznicowych wydarzeń.  W imieniu Gminy Książ Wlkp. podziękowania w formie Listu gratulacyjnego i słodkiej niespodzianki, przedstawicielom tychże instytucji, jak również pojedynczym, osobom wręczył Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak.

Obszerną galerię zdjęć z grudniowego koncertu mogą Państwo obejrzeć klikając na link strony Centrum Kultury http://ck-ksiazwlkp.pl/koncert-bozonarodzeniowy-fotogaleria/