Aktualności

05.04.2018

Konkurs plastyczny „Orzeł Biały - nasza duma" z udziałem naszych uczniów

W ramach jubileuszowych obchodów 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, pod patronatem marszałka Senatu RP, Kancelaria Senatu zorganizowała ogólnopolski konkurs plastyczny „Orzeł Biały – nasza duma”, adresowany do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych w całym kraju. Tematem prac konkursowych było polskie godło, począwszy od Mieszka I do czasów współczesnych.

Konkurs składał się z 2 etapów: okręgowego, organizowanego przez senatorów w swoich okręgach wyborczych oraz ogólnopolskiego, organizowanego w Senacie.

Prace plastyczne trojga uczniów ze SP im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.- Agaty Filipiak, Gabrieli Jankowskiej i Aleksandry Zenker- wzięły udział w etapie okręgowym konkursu „Orzeł Biały - nasza duma" organizowanym przez senatora, Roberta Gawła. Praca Agaty Filipiak zajęła 2 miejsce a praca Gabrieli Jankowskiej otrzymała wyróżnienie. Nagrody zostały wręczone w biurze senatora w Gnieźnie 26 marca 2018 r.

Uczniom serdecznie gratulujemy i jednocześnie zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych także lokalnych, konkursach. Szczegóły na stronie internetowej Gminy oraz CK. Zapraszamy!