Aktualności

04.09.2017

Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów Małżeńskich

W miniony czwartek, w  sali Centrum Kultury w Książu Wlkp., odbyła się niecodzienna uroczystość - wręczenia Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Na to doniosłe spotkanie, zaproszone zostały pary małżeńskie z Gminy Książ Wlkp., obchodzące w tym roku Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów Małżeńskich.

W uroczystości udział wzięli również przedstawiciele miejscowego magistratu : Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Książu Wlkp., Pani Zdzisława Wilak.  

Burmistrz Teofil Marciniak, witając  Dostojnych Jubilatów, skierował do nich słowa uznania, wyrażając jednocześnie głęboką refleksję nad życiem
w małżeństwie i trwaniem w nim 50, a nawet 60 lat. W swoim przemówieniu, składając gratulacje doczekania tak pięknego jubileuszu, życzył wszystkim zebranym kolejnych długich i pogodnych  lat wspólnego życia, w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu oraz spełnienia  marzeń, które dotąd nie zostały jeszcze zrealizowane. Zwieńczeniem uroczystości było wręczenie Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, kwiatów oraz drobnych upominków.

Uhonorowane  Pary małżeńskie obchodzące w tym roku Złote Gody Małżeńskie, to:

 1. Henryka i Tadeusz Andrzejczakowie
 2. Bogumiła i Bronisław  Dembińscy
 3. Wanda I Henryk  Einbacher
 4. Bolesława i Stanisław Janiszewscy
 5. Stefania i Zbigniew Jankowiakowie
 6. Barbara i Mieczysław Majewscy
 7. Aniela i Eugeniusz  Nowakowie
 8. Teresa i Stanisław Piaseccy
 9. Urszula i Stanisław Rodziakowie
 10. Irena i Eugeniusz Szymenderscy
 11. Zofia i Kazimierz Trzcińscy
 12. Anna i Lesław Wełyczko
 13. Genowefa Marian Woźniakowie

Pary obchodzące Diamentowe  Gody, to:

 1. Anna i Teofil Dorszykowie
 2. Zofia i Marian Kościelniakowie
 3. Teresa i Stefan Sicińscy
 4. Władysława i Bronisław Ustasiakowie
 5. Kazimiera i Leon Zandeccy

Po części oficjalnej wzniesiono tradycyjny toast na zdrowie czcigodnych par, dla których przygotowano także  słodki poczęstunek, stanowiący doskonałą okazję do rozmów i wspomnień. Na koniec wykonano pamiątkowe zdjęcie.

Galeria