Aktualności

18.08.2017

Wakacje z CK

Półmetek wakacji już za nami, a ilość atrakcji przygotowanych przez Centrum Kultury                       i Bibliotekę Publiczną w Książu Wlkp. nie maleje! Coś dla siebie znajdą jeszcze najmłodsi, nieco starsi, młodzież i dorośli mieszkańcy Gminy oraz przebywający na jej terenie wczasowicze!

Czas odpoczynku od szkolnych obowiązków rozpoczął się 25 czerwca. Wówczas, w amfiteatrze odbyło się powitanie lata. Podczas imprezy nie zabrakło animacji dla dzieci, malowania twarzy i zaplatania kolorowych warkoczyków. Uczestnicy tego przedsięwzięcia przygotowali również nadruki na koszulki, które dostali. Oprócz tego dodatkową atrakcją były stoiska wystawowe Slim Catering i Autodrom 4x4.

W okresie od 10 lipca do 11 sierpnia w Centrum Kultury w każdy poniedziałek, wtorek, czwartek i piątek, w godzinach od 10:00 do 14:00 odbywały się zajęcia dla najmłodszych, na które zapisano 45 dzieci. W czasie organizowanych dla nich warsztatów, maluchy miały okazję wykonywać ciekawe doświadczenia, malować, rysować, tańczyć czy uczyć się grać na instrumentach. Nie zabrakło również wyjść na lody, plac zabaw oraz spacerów. 

Nieodłącznym elementem akcji Lato 2017, organizowanej przez Centrum Kultury były również wycieczki. Tym razem dzieci mogły „wyskakać” się w parku trampolinowym JUMP ARENA w Poznaniu, dokąd pojechały 12 lipca. Z kolei 26 lipca, spotkały się z mieszkańcami najstarszego ogrodu zoologicznego w Polsce, który mieści się we Wrocławiu. Ponadto, w ramach wyprawy do Rogalowego Muzeum w Poznaniu, która odbyła się 2 sierpnia, dzieci miały okazję poznać tajemnice wypieków najsłynniejszych polskich rogali – Rogali Świętomarcińskich oraz dowiedzieć się więcej na temat gwary poznańskiej  i samego Poznania. Łącznie w wycieczkach udział wzięło blisko 120 uczestników.

Oprócz tego, dla najmłodszych, na ksiąskim rynku oraz na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach czekały barwne i pełne atrakcji spotkania ze szczudlarzem, któremu nie brakowało pomysłów, jak ciekawie wypełnić dzieciom wakacyjny czas. Młodzież i dorośli mogli również odprężyć się podczas letnich seansów kinowych.

W minioną sobotę natomiast, Książ rozbrzmiewał rock’owo za sprawą kolejnej edycji festiwalu Książ Rock Zone, podczas którego tradycyjnie nie mogło zabraknąć strefy dla najmłodszych, czyli KIDS ZONE FESTIWAL.

A przed nami jeszcze:

kino plenerowe w Jarosławkach (18 sierpnia) oraz ciąg dalszy plażowych animacji ze szczudlarzem.  Chętnych nie brakuje również na dwie noce horrorów, które odbędą się w bibliotece (21/22 sierpnia) i Centrum Kultury (22/23 sierpnia).

Galeria