Aktualności

09.05.2019

Zasiądź na widowni programu Big Brother!

Kto nie pamięta kultowego programu Big Brother? Teraz powrócił na antenę! Centrum Kultury Książ Wlkp. organizuje wyjazd na nagranie w stacji telewizyjnej TVN w Warszawie, podczas którego mieszkańcy naszej Gminy mogą podejrzeć uczestników Domu Wielkiego Brata na żywo. Odbędzie się on w niedzielę, 19 maja.

09.05.2019

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej w Książu Wlkp.

W czwartek, 2 maja, na ksiąskim rynku świętowano Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Była to doskonała okazja, aby uczcić również dwie inne okoliczności przypadające zaledwie kilka dni wcześniej. Pierwsza z nich - 15. rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej, którą świętowano 1 maja. Druga z kolei - oficjalne uchwalenie nowych symboli heraldycznych, co miało miejsce 29 kwietnia podczas sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp. Zatem tego dnia, na ksiąskim rynku zawisły aż trzy flagi: gminna, narodowa i UE.

07.05.2019

OSTRZEŻENIE - Przymrozki/1

IMGW wydał ostrzeżenie 1 stopnia o przymrozkach. Województwo wielkopolskie Prognozuje się lokalne spadki temperatury do -1°C, a przy gruncie od -5°C.

07.05.2019

Planowane wyłączenia prądu na terenie Gminy Książ Wlkp.

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie ENEA Operator Sp. z o.o., na terenie Gminy Książ Wlkp. w najbliższych dniach, planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej.

07.05.2019

Przed mieszkańcami Gminy Książ Wlkp. aktywna sobota…

W najbliższą sobotę, 11 maja, mieszkańcy Gminy Książ Wlkp., nie będą mieli czasu na nudę. A to za sprawą dwóch nadchodzących, rekreacyjnych  imprez. Pierwsza z nich, skierowana do miłośników dwóch kołek -  XXXVII edycja „Rowerem do…”, podczas której na uczestników czekają rowerowe konkurencje sprawnościowe oraz… mnóstwo atrakcji i nagród. Druga – dedykowana do fanów samochodowych przygód. Tegoroczna edycja Samochodowego Rajdu Nawigacyjnego obejmuje 80 kilometrową trasę pełną zagadek i wyzwań, także tych związanych z przypadającą w tym roku 80. rocznicą akcji Tannenberg.

06.05.2019

Majowe popołudnie w Arboretum Kórnickim

Już w najbliższy piątek, 10 maja, Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza na wyjazd do Arboretum Kórnickiego. Jest to 36 hektarowy park, który zachwyca najstarszymi, a także najróżniejszymi gatunkami roślin, wśród których wiele z nich jest egzotycznych. Dodatkowo w połowie maja ogród przyciąga nie tylko wyglądem, ale również zapachem, a to za sprawą kwitnących w nim magnolii i bzów.