Aktualności

06.08.2019

Gmina Książ Wlkp. przyjazna pszczołom

Dostrzegając znaczenie i rolę, jaką w środowisku odgrywają owady pożyteczne, Gmina Książ Wlkp. po raz kolejny wzięła udział w inicjatywie „Gmina Przyjazna Pszczołom”. Zakończenie akcji oraz jej wyniki, dostępne będą już niebawem, pod koniec wakacji. Tymczasem, aby pomóc pszczołom można działać już dziś, zwłaszcza że w najbliższy czwartek, 8 sierpnia obchodzony będzie Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji w wielu miejscach na terenie Polski będzie można wziąć udział w grach i zabawach o tematyce pszczelarskiej.  Przydatne informacje i poradniki dotyczące ochrony pszczołowatych, przygotował również inicjator akcji „Gmina Przyjazna Pszczołom”, które można znaleźć m.in. na stronie: www.pomagamypszczolom.pl

06.08.2019

Nowe spojrzenie na Tereny Rekreacyjne w Jarosławkach

W związku z udziałem Gminy Książ Wlkp. w projekcie grantowym „Partycypacja w Planowaniu”, 10 lipca br. zorganizowano wizję lokalną na Terenie Rekreacyjnym w Jarosławkach. W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele Nadleśnictwa Piaski, Dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp. oraz przedstawiciele tutejszego magistratu. Podczas spaceru omówiono problemy z jakimi na co dzień borykają się właściciele gruntów, letniskowcy oraz zarządzający tym terenem. Wspólna wizja w terenie pozwoliła na wymianę poglądów i doświadczeń.

02.08.2019

Informacja dotycząca opłat za korzystanie ze świetlic wiejskich

Burmistrz Książa Wlkp. informuje, że od 1 sierpnia br. ulega zmianie Regulamin korzystania ze świetlic wiejskich oraz wysokość opłat za korzystanie ze świetlic wiejskich stanowiących własność Gminy Książ Wlkp. Nowe zasady krótkotrwałego udostępniania funkcjonujących na terenie naszej Gminy świetlic, a także stawki opłat za korzystanie z ich pomieszczeń, określone zostały w Zarządzeniu Nr 131/2019 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 31 lipca 2019 r.

02.08.2019

Stypendium szkolne na rok szkolny 2019/2020

Uprzejmie informujemy, iż w terminie od 15 sierpnia do 15 września br. można składać Wnioski o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2019/2020. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie.

02.08.2019

Przystań turystyczno-rekreacyjna w Gogolewie – już jesienią!

Miło nam poinformować, iż złożony przez Gminę Książ Wlkp. wniosek na realizację zadnia pn. „Przystań turystyczno-rekreacyjna nad Wartą w Gogolewie” został rozpatrzony pozytywnie przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego  i tym samym został zakwalifikowany do otrzymania wsparcia finansowego. W związku z tym, jeszcze w tej jesieni, w miejscowości Gogolewo, bezpośrednio nad rzeką Wartą, powstanie ogólnodostępna przystań turystyczno-rekreacyjna dedykowana ogółowi turystów (pieszych, zmotoryzowanych i wodnych) przybywających do Gogolewa.

01.08.2019

Urząd Miejski w Książu Wlkp. nieczynny w piątek, 16 sierpnia br.

W związku z Zarządzeniem Nr 129/2019 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 26 lipca 2019 r. w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp., uprzejmie informujemy, że dzień 16 sierpnia br. (piątek) został wskazany jako dodatkowy dzień wolny od pracy, którego odpracowanie nastąpi w sobotę, 10 sierpnia br.

Z uwagi na powyższe, w dniu 16 sierpnia 2019 r. Urząd Miejski w Książu Wlkp. będzie nieczynny. W razie konieczności sporządzenia aktu zgonu, prosimy o kontakt telefoniczny pod nr tel.: 510 240 766