Aktualności

21.11.2018

Planowane wyłączenia prądu na terenie

Zgodnie z informacją zamieszczoną na stronie ENEA Operator Sp. z o.o., planowane są przerwy w dostawie energii elektrycznej na terenie Gminy Książ Wlkp.

20.11.2018

Chwalimy się OSE – chwałkowska szkoła podłączona do szybkiej i bezpiecznej sieci

100 Mega na 100-lecie odzyskania niepodległości” - pod takim hasłem realizowany jest program Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej, w ramach którego ponad 30 tys. polskich szkół uzyska możliwość bezpłatnego korzystania z Internetu o przepustowości co najmniej 100/100 Mb/s. Z tej liczby już ponad 1600 szkół podpisało umowy o przystąpieniu do programu. Wśród nich są ksiąskie placówki, w tym także Szkoła Podstawowa w Chwałkowie Kościelnym.

20.11.2018

„CZUJKA NA STRAŻY TWOJEGO BEZPIECZEŃSTWA!”

Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!”, to ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla.

19.11.2018

100 lat NIEPODLEGŁEJ
tak świętował Książ Wlkp. w południe

Tegoroczne, ksiąskie odchody 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości podzielone zostały na dwie części. Pierwsza z nich rozpoczęła się kwadrans przez południową mszą św. odprawioną w intencji Ojczyzny w kościele pw. św. Mikołaja w Książu Wlkp. Podczas nabożeństwa, dokładnie o godz.12.00 odśpiewano 4 zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do Hymnu!”.

19.11.2018

Następne 100 lat dla NIEPODLEGŁEJ
tak świętował Książ Wlkp. po południu

Kolejna część świętowania w Książu Wlkp. 100. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości rozpoczęła się o godz. 17.00 uroczystym przemarszem Orkiestry Dętej, Kompanii Honorowej 6. Batalionu Chemicznego Sił Powietrznych w Śremie, pocztów sztandarowych, delegacji i mieszkańców pod nowo powstały mural. Odsłonięcia, drugiego w naszym miasteczku, wielkoformatowego arcydzieła dokonał Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak wraz z Panem Wojciechem Patryasem, który użyczył ściany swojej kamienicy do namalowania „Kwiatów wolności”, a także z jego współtwórcy- Pani Anna Waluś i Pan Marek Maskimovich.

19.11.2018

Gogolewska strefa edukacyjna i włościejewski plac zabaw

Z końcem października br. Gmina Książ Wlkp. zrealizowała dwa konkursowe projekty, na które z programu Wielkopolska Odnowa Wsi, udało się pozyskać wsparcie finansowe w łącznej kwocie  38 000,00 zł.