Aktualności

28.05.2019

Wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego

W ubiegłą niedzielę, 26 maja, w Gminie Książ Wlkp., podobnie jak w całym kraju, odbyły się wybory do Parlamentu Europejskiego. Do urn udało się 2233 mieszkańców naszej Gminy z 6565 uprawnionych do głosowania. Frekwencja wynosiła zatem 34%. Spośród 6 zarejestrowanych list kandydatów, największym poparciem cieszył się KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ, zyskując aż 50,43% poparcia wyborców.

27.05.2019

Warsztaty pt. „Sztuka zachowania się w różnych sytuacjach”

Wszystkich, którzy nie są pewni, jak powinni zachować się w danych sytuacjach oraz chcieliby przypomnieć sobie kilka dobrych manier, Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza na warsztaty z Panią Renatą Brukiewicz - trenerką biznesu. Odbędą się one już w najbliższy czwartek, 30 maja, o godz. 17.00 w Bibliotece Publicznej w Książu Wlkp.

27.05.2019

Spacerem do… Książa Wlkp. – Śremianie odwiedzili naszą Gminę

W ubiegły czwartek Gminę Książ Wlkp. odwiedziła kilkudziesięcioosobowa grupa seniorów ze Śremu, którzy w ramach projektu „Spacerem do…”, organizowanego przez Pana Zdzisława Żeleźnego we współpracy ze śremskim OPS, przyjechali do naszego miasteczka.

24.05.2019

Nominacje dla dyrektorów placówek oświatowych

W sierpniu br. w trzech gminnych placówkach tj. w szkołach podstawowych w Chwałkowie Kościelnym, Książu Wlkp. i w Mchach, kończą się kadencje obecnych dyrektorów. Po przeprowadzonych procedurach konkursowych, z początkiem nowego roku szkolnego 2019/2020, w fotelach dyrektorskich  niezmiennie zasiądą: Pani Elżbieta Kapcińska, Pani Barbra Kapturek i Pani Małgorzata Stefaniak.

23.05.2019

Badanie satysfakcji klientów – zapraszamy do wypełnienia ankiety

Przypominamy o prowadzonym badanu ankietowym  dotyczącym poziomu  satysfakcji klientów korzystających z usług publicznych świadczonych przez Urząd Miejski w Książu Wlkp. Serdecznie zachęcamy do wypełnienia ankiety. Badanie potrwa do końca maja br.

22.05.2019

Wszyscy dojechali na Metę!
II Samochodowy Rajd Nawigacyjny zakończony!

Liczba uczestników tegorocznej, drugiej już, edycji Samochodowego Rajdu Nawigacyjnego przeszła najśmielsze oczekiwania samych organizatorów! W sobotę, 11 maja br. na Starcie Rajdu w Parku Miejskim w Książu Wlkp., pojawiły się 24 drużyny gotowe zmierzyć się z niezwykłym wyzwaniem zaproponowanym przez Kurkowe Bractwo Strzeleckie im. Bohaterów Wiosny Ludów w Książu Wlkp. i lokalne Centrum Kultury.