Aktualności

08.03.2017

Pierwszy Paczkomat w Książu Wlkp.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Gminy Książ Wlkp. z dniem 1 marca 2017 r. Firma InPost uruchomiła Paczkomat przy ul. Stacha Wichury.

08.03.2017

Stypendia sportowe rozdane

W poniedziałek, 6 marca w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp. nastąpiło uroczyste wręczenie, przyznanych stypendiów Burmistrza Książa Wlkp. za osiągnięcie znaczących wyników sportowych. Wyróżnienie to otrzymały: Natalia Leśniak oraz Zuzanna Malusiak.

08.03.2017

Sezon sportowy 2017 – czas start!

Upowszechnianie aktywności fizycznej oraz popularyzacja sportu, to bardzo istotne i skuteczne elementy procesu edukacji i wychowania młodego pokolenia, dlatego miło nam poinformować, iż w Gminie Książ Wlkp. oficjalnie rozpoczął się sezon sportowy 2017.

03.03.2017

Sukces Gimnazjalistów z Mchów w Powiatowym Konkursie Historycznym

Uczniowie Zespołu Szkół im. Ks. Abp. A. Baraniaka w Mchach zdobyli drugie miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Historycznym „Rotmistrz Witold Pilecki i Jego czasy” zorganizowanym przez Zespół Szkół Ekonomicznych im. Cyryla Ratajskiego w Śremie dla Szkół Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych Powiatu Śremskiego.

03.03.2017

„Informator dla mieszkańców Gminy Książ Wielkopolski”

Od września 2016 roku do końca lutego br. uczniowie Gimnazjum im. Dr. Maksymiliana Krybusa w Książu Wlkp. przy współpracy z Centrum Edukacji Obywatelskiej i Fundacją BGK, realizowali ogólnopolski program Młody Obywatel, którego celem było promowanie wiedzy na temat społeczności lokalnej oraz pokazanie sposobów i możliwości aktywnego działania w najbliższym otoczeniu.

27.02.2017

Wyborco, zadbaj o to, aby być ujętym w stałym rejestrze wyborców!

Na prośbę Państwowej Komisji Wyborczej przypominamy, iż wymeldowanie z pobytu stałego powoduje automatycznie skreślenie z rejestru wyborców danej gminy. Z kolei zameldowanie osoby na pobyt czasowy, nie jest równoznaczne z ujęciem w tymże rejestrze. Aby zatem móc wziąć udział w głosowaniu, należy zameldować się na pobyt stały lub dopisać do rejestru wyborców. Tylko takie postępowanie gwarantuje ujęcie w stałym rejestrze wyborców i daje możliwość czynnego udziału w głosowaniach.