Aktualności

04.04.2019

(Ksiąski) Dzień Ziemi już w sobotę, 6 kwietnia

Dzień Ziemi, to ogólnoświatowa akcja prowadzona corocznie wiosną, której celem jest promowanie ekologicznych postaw wśród społeczeństwa. Organizatorzy akcji pragną w tym dniu uświadomić wszystkim ludziom, jak kruchy jest ekosystem naszej planety i jak ważne to - by o nią dbać.

Jako, że w tym roku 22 kwietnia przypada w Poniedziałek Wielkanocny, na terenie Gminy Książ Wlkp. obchody Dnia Ziemi, odbędą się nieco wcześniej. Już bowiem w najbliższą sobotę, 6 kwietnia, większość jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych planuje posprzątanie ze śmieci swego najbliższego otoczenia. Wyposażeni (tym razem w rękawice i worki na odpady) strażacy, zamierzają oczyścić przydrożne rowy i pobocza, lasy i inne jeszcze miejsca, które „szczególnie upodobały sobie” zaśmiecające okolicę osoby.

Doceniając zaangażowanie strażaków, którzy już po raz kolejny biorą udział w sprzątaniu świata, zachęcamy także pozostałych mieszkańców, do przyłączenia się do akcji. Osoby chcące wspomóc inicjatywę, prosimy o skontaktowanie się z lokalnymi przedstawicielami jednostek OSP, aby uzyskać dokładne informacje na temat miejsca oraz czasu rozpoczęcia zbiórki.

Pamiętajmy: Czyste otoczenie to życia piękno i zadowolenie!