Aktualności

17.11.2016

Śniadanie, które daje moc…

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień!- w myśl tej idei, 8 listopada br. uczniowie szkół podstawowych Gminy Książ Wlkp. po raz kolejny przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji Śniadanie Daje Moc propagującej 12 zasad zdrowego odżywiania.

14.11.2016

Ksiąskie obchody Święta Niepodległości

Udziałem we mszy świętej, odprawionej 11 listopada br. w kościele p.w. św. Mikołaja w Książu Wlkp. mieszkańcy naszej Gminy rozpoczęli uroczyste obchody 98 Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

13.11.2016

Parkingi w centrum miasta. Problemy z wolnymi miejscami i inne dylematy-
jak je rozwiązać?

Informacje Burmistrz Książa Wlkp. dotyczące tematów jakie w ostatnim czasie pojawiły się na łamach lokalnej prasy, a które dotyczyły wprowadzenia w naszym mieście strefy ograniczonego postoju.

09.11.2016

Zjazd Powiatowy OSP RP w Chwałkowie Kościelnym

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP powiatu śremskiego podsumował kolejnych 5 lat swojej działalności. Spotkaniu strażaków w Chwałkowie Kościelnym towarzyszyły m.in. wybory nowego Zarządu.

08.11.2016

Jak właściwie postępować ze zużytymi odpadami foliowymi?
Apel o nie zaśmiecanie środowiska resztkami folii i innych plastik

Zużyte w gospodarstwach odpady foliowe wymagają właściwego postępowania. Niestety, dość częstym widokiem na polach, w lasach czy przydrożnych rowach są porozrzucane resztki zużytych folii ogrodniczych, folii po kiszonkach, sianokiszonkach, kawałki worków po nawozach oraz BIG BAGI. Apelujemy do wszystkich Państwa, zwłaszcza do rolników i ogrodników, aby właściwie postępowali z tymi odpadami.

02.11.2016

Aktywność się opłaca – spotkanie integracyjne
dla osób starszych i niepełnosprawnych w świetlicy wiejskiej w K

O tym, że aktywność się opłaca wiedzą najlepiej seniorzy naszej Gminy, którzy wzięli udział w przygotowanym i prowadzonym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp., zadaniu pod takim właśnie tytułem. Dzięki pozyskanym przez ksiąską jednostkę środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, osoby starsze i niepełnosprawne mogły uczestniczyć w tym roku w wielu przygotowanych z myślą o nich, wydarzeniach. Jednym z nich było czwartkowe spotkanie integracyjne, które stanowiło swego rodzaju podsumowanie tegorocznego zadania.