Aktualności

04.09.2016

77. rocznica wybuchu II wojny światowej- pamiętamy o Ofiarach i Bohaterach

W czwartek, 1 września z okazji 77. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przedstawiciele samorządu gminnego złożyli symboliczną wiązankę kwiatów pod Pomnikiem Rozstrzelanych na Rynku w Książu Wlkp. w 1939r. W ten sposób uczczono pamięć i oddano hołd wszystkim Ofiarom i niezłomnym Bohaterom tego zbrojnego konfliktu.

04.09.2016

1616-2016
Jubileusz 400-lecia kościoła w Mchach

Niezwykły i zarazem Wielki Jubileusz, bo 400-lecia istnienia kościoła obchodziła w ostatnią niedzielę sierpnia parafia pw. Świętego Marcina Biskupa w Mchach. Uroczystość połączona została z dorocznym odpustem parafialnym ku czci Matki Bożej Pocieszenia.

31.08.2016

Stanowiska doradcze w ZUS

Z początkiem września, w II Oddziale ZUS w Poznaniu, uruchomione zostaną nowe stanowiska doradcze przeznaczone do obsługi klientów zalegających z realizacją swoich zobowiązań w zakresie składek na ubezpieczenie społeczne. Powołanie doradców ma sprzyjać skróceniu czasu rozpatrywania wniosków o udzielenie ulgi, rozłożeniu na raty powstałych zobowiązań, a także zwiększeniu liczby spraw pozytywnie rozpatrywanych.

30.08.2016

Środki z rezerwy subwencji oświatowej dla Gminy Książ Wlkp.

Zgodnie z ustawą o dochodach jednostek samorządu terytorialnego, z ogólnej kwoty części oświatowej subwencji ogólnej wyodrębnia się rezerwę w wysokości 0,4%. Pieniędzmi tymi dysponuje Minister Finansów, po zasięgnięciu wcześniejszej wiążącej opinii Ministra Edukacji. W każdym roku budżetowym ustala się kryteria podziału tej sumy, czyli cele, na które można ubiegać się o dodatkowe fundusze.

30.08.2016

Dożynki Gminne 2016

W minioną niedzielę we Włościejewkach odbyły się tradycyjne Dożynki Gminne. Tegoroczne święto plonów rozpoczęto uroczystą mszą świętą, odprawioną w kościele p.w. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny we Włościejewkach, przez proboszcza ks. Andrzeja Dolskiego.

29.08.2016

Losowanie numerów zadań
zgłoszonych do realizacji w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok

W piątek, 26 sierpnia o godzinie 13.00 w siedzibie Centrum Kultury Książ Wlkp. odbyło się losowanie numerów zadań zgłoszonych do pierwszej edycji ksiąskiego Budżetu Obywatelskiego.