Aktualności

19.08.2016

KOMUNIKAT

Urząd Miejski w Książu Wlkp. w imieniu Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Śremie Sp. z o. o. informuję, że w dniu 23 sierpnie 2016 r. (tj. wtorek) zostaną odebrane odpady komunalne niesegregowane oraz segregowane z miejscowości: Gogolewo, Gogolewko, Łężek, Zaborowo, Sroczewo, Świączyń, Zakrzewice, a nie jak planowano 22 sierpnia 2016 r. Przyczyną zmiany jest awaria pojazdu obsługującego odbiór odpadów. Za zaistniałą sytuację przepraszamy.

11.08.2016

Wakacyjne remonty w szkołach

Malowanie ścian, wymiana stolarki, naprawy - to tylko niektóre z prac wykonywanych w szkołach, w okresie letnim. Wakacje to tradycyjnie czas remontów i robót budowlanych, które prowadzone są praktycznie we wszystkich placówkach oświatowych. Nie inaczej jest i w naszej Gminy.

11.08.2016

Akcja krwiodawstwa zakończona sukcesem

W sobotę, 6 sierpnia, przy okazji odbywającego się w tym dniu Święta Miasta, już po raz czwarty na ksiąskim rynku odbyła się akcja honorowego oddawania krwi, organizowana w porozumieniu z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu.

10.08.2016

Włościejewska Czasówka po raz trzeci

Można śmiało powiedzieć, że Włościejewska Czasówka na dobre wpisała się w kalendarz imprez sportowych w naszej Gminie. W ubiegłą niedzielę, 7 sierpnia odbyła się już bowiem trzecia edycja Indywidualnej Jazdy Na Czas dla kolarzy amatorów.

09.08.2016

Dni Książa Wlkp. 2016 za nami…

Miniony weekend w naszym miasteczku. upłynął w atmosferze radości i zabawy. A wszystko to za sprawą – przypadających w tym roku na początku sierpnia - Dni Książa Wlkp., które cieszyły się sporym zainteresowaniem, zarówno mieszkańców naszej gminy, jak i przyjezdnych gości.

04.08.2016

Sołeckie strategie w opracowaniu – relacja z warsztatów

Ostatni weekend lipca mieszkańcom czterech sołectw naszej Gminy upłynął niezwykle pracowicie i twórczo. Otóż kilkuosobowe grupy reprezentantów Chrząstowa, Mchów, Sroczewa i Włościejewic, pod okiem sympatycznych i wykwalifikowanych pań moderatorek z Wielkopolskiej Odnowy Wsi, do wieczora w piątek i do popołudnia dnia następnego, ciężko pracowały nad przygotowaniem koncepcji strategii rozwoju dla swoich miejscowości.