Aktualności

14.09.2015

Wystawa „FOTO GOGOLEWO 2015 – fotogeniczna prowincja”. Zapraszamy!

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia poplenerowej wystawy „FOTO GOGOLEWO 2015 – fotogeniczna prowincja” znajdującej się w holu tutejszego Urzędu. Wystawa ta jest rezultatem kwietniowego pleneru, zorganizowanego przez Panią Marlenę Grewling wspólnie z Biblioteką Publiczną w Książu Wlkp.

07.09.2015

Narodowe Czytanie na Rynku w Książu Wlkp.

Narodowe Czytanie to akcja zainicjowana przed trzema laty przez prezydenta Bronisława Komorowskiego, mająca popularyzować fundamentalne w polskiej kulturze dzieła, wzmacniać poczucie wspólnej tożsamości, a także promować kulturę żywego słowa w jej najdoskonalszych przejawach. Narodowe Czytanie zainaugurowała w 2012 roku wspólna lektura „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza. W roku 2013 w całej Polsce odbyło się czytanie dzieł Aleksandra Fredry, a w 2014 - „Trylogii” Henryka Sienkiewicza.

02.09.2015

Dożynki Powiatowo-Gminne 2015

Koniec lata to dla rolników okres wytężonej pracy, ale i świętowania. To właśnie na ten czas przypadają zwykle dożynkowe uroczystości. Tegoroczne, powiatowo-gminne święto plonów, odbyło się w minioną niedzielę w ksiąskim amfiteatrze.

01.09.2015

76. rocznica wybuchu II wojny światowej

We wtorek, 1 września , z okazji 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej, przedstawiciele samorządu gminnego złożyli wiązankę kwiatów oraz zapalili symboliczny znicz pod Pomnikiem Rozstrzelanych na Rynku w Książu w 1939r. W ten sposób uczczono pamięć i oddano hołd wszystkim ofiarom największego, a zarazem najkrwawszego w dziejach, konfliktu zbrojnego.

24.08.2015

AWANS ZAWODOWY NAUCZYCIELI

W miniony piątek w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp. odbyło się spotkanie, podczas którego Burmistrz Książa Wlkp. Pan Teofil Marciniak wręczył akty mianowania nauczycielkom, które pomyślnie zdały egzamin na stopień awansu zawodowego nauczyciela mianowanego.

24.08.2015

NOWY DYREKTOR W SZKOLE PODSTAWOWEJ W KONARZYCACH

Od 1 września 2015r. Szkołą Podstawową im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach kierować będzie, wyłoniona w drodze konkursu ogłoszonego przez Burmistrza Książa Wlkp., Pani Alina Piątkowska, która przez ostatni rok szkolny pełniła obowiązki dyrektora tejże placówki.