Aktualności

09.08.2019

Szanowni Klienci
Urząd Miejski w Książu Wlkp. nieczynny w piątek, 16 sierpnia br.

W związku z Zarządzeniem Nr 129/2019 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 26 lipca 2019 r. w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp., uprzejmie informujemy, że dzień 16 sierpnia br. (piątek) został wskazany jako dodatkowy dzień wolny od pracy, którego odpracowanie nastąpi w sobotę, 10 sierpnia br.

08.08.2019

Wręczenie aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego

W miniony czwartek w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp. odbyła się uroczystość wręczenia aktu nadania stopnia awansu zawodowego nauczyciela mianowanego. Warunkiem jego uzyskania jest odbycie stażu trwającego 2 lata i 9 miesięcy, uzyskania pozytywnej oceny dorobku zawodowego oraz zdanie egzaminu przed Komisją Egzaminacyjną.

08.08.2019

Międzynarodowy sukces uczennicy SP im. Wiosny Ludów w Książu Wlkp.

Praca "We love maps" Agaty Filipiak została nagrodzona w XIV Międzynarodowym Konkursie Map dzieci im. Barbary Petchenik, którego wyniki ogłoszono na konferencji kartograficznej w Tokio.

07.08.2019

„Opryskowe zasady” służące ochronie pszczół

Nie od dziś wiadomo, jaką rolę w środowisku odgrywają owady zapylające i jak niebezpieczne bywają dla nich stosowane przez ludzi opryski. W Ogólnopolskim Wielkim Dniu Pszczół, który przypada dziś, 8 sierpnia, Urząd Miejski w Książu Wlkp. zwraca się z ponownym apelem do rolników o rozwagę przy stosowaniu środków ochrony roślin, a także o przestrzeganie elementarnych i humanitarnych zasad ochrony pszczół przed zatruciami.

06.08.2019

Gmina Książ Wlkp. przyjazna pszczołom

Dostrzegając znaczenie i rolę, jaką w środowisku odgrywają owady pożyteczne, Gmina Książ Wlkp. po raz kolejny wzięła udział w inicjatywie „Gmina Przyjazna Pszczołom”. Zakończenie akcji oraz jej wyniki, dostępne będą już niebawem, pod koniec wakacji. Tymczasem, aby pomóc pszczołom można działać już dziś, zwłaszcza że w najbliższy czwartek, 8 sierpnia obchodzony będzie Wielki Dzień Pszczół. Z tej okazji w wielu miejscach na terenie Polski będzie można wziąć udział w grach i zabawach o tematyce pszczelarskiej.  Przydatne informacje i poradniki dotyczące ochrony pszczołowatych, przygotował również inicjator akcji „Gmina Przyjazna Pszczołom”, które można znaleźć m.in. na stronie: www.pomagamypszczolom.pl

06.08.2019

Nowe spojrzenie na Tereny Rekreacyjne w Jarosławkach

W związku z udziałem Gminy Książ Wlkp. w projekcie grantowym „Partycypacja w Planowaniu”, 10 lipca br. zorganizowano wizję lokalną na Terenie Rekreacyjnym w Jarosławkach. W spotkaniu tym uczestniczyli przedstawiciele Nadleśnictwa Piaski, Dyrektor Centrum Kultury Książ Wlkp. oraz przedstawiciele tutejszego magistratu. Podczas spaceru omówiono problemy z jakimi na co dzień borykają się właściciele gruntów, letniskowcy oraz zarządzający tym terenem. Wspólna wizja w terenie pozwoliła na wymianę poglądów i doświadczeń.