Aktualności

17.07.2017

Apel do rolników - bezpieczeństwo prac żniwnych

W trosce o bezpieczeństwo podczas prac żniwnych Okręgowy Inspektor Pracy w Poznaniu i Dyrektor Oddziału Regionalnego Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Poznaniu w ramach planowych działań prewencyjnych kierują apel do rolników o przestrzeganie zasad bezpieczeństwa podczas tegorocznych prac żniwnych i zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom.

14.07.2017

Sroczewo i Mchy wypięknieją

19 czerwca Sejmik Województwa Wielkopolskiego podjął uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na przekazanie przez województwo - w ramach VII edycji konkursu „Pięknieje wielkopolska wieś”- pomocy finansowej jednostkom samorządu terytorialnego oraz zawarcia w tej sprawie przedmiotowych umów.

12.07.2017

Spotkanie z sołtysami

We wtorkowe przedpołudnie, 11 lipca Zastępca Burmistrza Książa Wlkp., Pani Mirela Grześkowiak wraz ze Skarbnikiem Gminy, Panią Barbarą Matuszczak spotkały się w tut. Urzędzie z sołtysami Gminy Książ Wlkp. Podczas zebrania, w którym udział wzięło większość przewodniczących jednostek pomocniczych, zostały poruszone różnego rodzaju kwestie dotyczące bieżącego funkcjonowania sołectw i gminy.

10.07.2017

,,Promocja zdrowia” - piknik dla seniorów w Mchach

W ramach kampanii „Bezpieczny i Aktywny Senior” 29 czerwca w Mchach, z inicjatywy Ośrodka Pomocy Społecznej w Książu Wlkp. przy współpracy z sołectwami: Mchy, Radoszkowo i Sebastianowo, zorganizowane zostało dla seniorów tamtejszych wsi, spotkanie integracyjne.

04.07.2017

Wakacje na Orliku

Wakacje na Orliku mogą okazać się doskonałym pomysłem na spędzanie wolnego czasu. W lipcu i w sierpniu, od poniedziałku do piątku, na ksiąskim boisku odbywać się będą zajęcia dla dzieci prowadzone przez animatorów.

04.07.2017

Najmłodsi mieszkańcy naszej Gminy z wycieczką w Kołobrzegu

W pierwszy weekend wakacji grupa 42 dzieci, uczęszczających w ciągu roku szkolnego do świetlic środowiskowych w Kołacinie, Książu Wlkp., Mchach, Włościejewkach i Zaborowie, odwiedziła nadmorski Kołobrzeg. Zorganizowana przez wychowawczynie świetlic, a sfinansowana w całości z budżetu Gminy Książ Wlkp. dwudniowa wycieczka, była świetną okazją nie tylko do poznania tego jakże popularnego uzdrowiska, ale także do integracji i wspólnej zabawy dzieci i młodzieży.