Aktualności

20.06.2016

Otocz dzieci parasolem bezpieczeństwa, podaruj im szczęśliwe dzieciństwo

Co roku na polskich wsiach, podczas żniw, dochodzi do wielu wypadków. Wśród poszkodowanych są także dzieci.

20.06.2016

Hej szkoło ukochana, w historię Konarzyc wpisana…

Tegoroczne święto Patronki społeczność Szkoły Podstawowej im. Emilii Sczanieckiej w Konarzycach, uczciła okolicznościową Wieczornicą pod hasłem Wielcy Nieznani. Licznie zebrani goście, a wśród nich przedstawiciele samorządu gminnego, przyjaciele szkoły, uczniowie, rodzice i nauczyciele, oddali cześć Emilii Sczanieckiej i Maksymilianowi Cygalskiemu – lokalnym działaczom i patriotom.

20.06.2016

Spotkania konsultacyjne dotyczące Budżetu Obywatelskiego za nami ....

Począwszy od poniedziałku ubiegłego tygodnia przez cztery kolejne dni, trwały spotkania konsultacyjne z mieszkańcami dotyczące Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2017 rok. Odbywały się one w ramach, rozpoczętej 1 czerwca br., kampanii informacyjno-promocyjnej ksiąskiego budżetu partycypacyjnego.

17.06.2016

Apel w sprawie sprawowania należytej opieki nad zwierzętami

Co jakiś czas do tut. Urzędu napływają zgłoszenia dotyczące zjawiska dużej liczby psów, które bez żadnego nadzoru biegają po miejscowościach, często narażając na niebezpieczeństwo użytkowników dróg, mieszkańców, a szczególnie dzieci.

16.06.2016

Realizacja zadań publicznych w ramach umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego

Stowarzyszenie Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości podpisało w dniu 16 maja br. umowy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Wielkopolskiego w Poznaniu na realizację dwóch zadań publicznych: Wybicki – REAKTYWACJA II – Dzień Hymnu Polskiego oraz Chrzest 966. Budując przyszłość nie zapominajmy o przeszłości, które zostały dofinansowane przez Samorząd Województwa Wielkopolskiego.

15.06.2016

Podsumowanie Solid MTB Maraton w Mchach

W miniona niedzielę, 12 czerwca, po raz pierwszy w naszej Gminie, w Mchach wystartował Solid MTB Maraton 2016. Impreza, mająca na celu propagowanie postaw prozdrowotnych oraz połączenie aktywnego wypoczynku i sportowej rywalizacji, przyciągnęła spore grono miłośników dwóch kółek.