Aktualności

02.06.2017

Święto Patronki Szkoły w Konarzycach

Uroczystym apelem z udziałem uczniów, nauczycieli, pracowników szkoły                                oraz zaproszonych gości, rozpoczęły się tegoroczne obchody Święta Patronki Szkoły Podstawowej  w Konarzycach- Emilii Sczanieckiej.

Po apelu, uczniowie klasy VI przedstawili, krótki biogram przybliżający historię życia Patronki. Dopełnieniem części artystycznej były występy laureatek konkursu o „Złote Pióro Dyrektora” – Natalii Urbaniak i Kingi Karolewskiej, które zaprezentowały „Listy okolicznościowe dla Emilki”. Następnie, z programem kabaretowym, wystąpił Krystian Szuba- laureat Gminnego Konkursu Gwary Poznańskiej „Petronelka”.

Po oficjalnych uroczystościach, Dyrektor Szkoły, Pani Alina Piątkowska zaprosiła uczniów wraz z wychowawcami  na wspólne „Pochody z Emilką”, podczas których dzieci rozwiązywały zadania dotyczące epizodów z życia i działalności Emilii Sczanieckiej. Na zakończenie obchodów, cała szkolna społeczność bawiła się wspólnie, oddając się chwili rozrywki i relaksu w pięknym otoczeniu szkoły.

Galeria