Aktualności

11.09.2019

Pierwsza hala widowiskowo – sportowa w powiecie

Z nieukrywaną radością i dumą pragniemy Państwa poinformować, że złożony w marcu br. wniosek o dofinansowanie budowy hali widowiskowo – sportowej w Książu Wlkp. został zaopiniowany pozytywnie! O tym fakcie poinformowało na swojej stronie Ministerstwo Sportu i Turystyki publikując protokół zbiorczy z oceny formalno – merytorycznej wniosków. Kwota dofinansowania, która została przyznana naszej Gminie wynosi aż 5 000 000,00 zł. Środki finansowe pochodzą z Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Była to maksymalna wysokość dofinansowania, o którą można było się ubiegać zgodnie z wytycznymi zawartymi w programie „Sportowa Polska – Program Rozwoju Lokalnej Infrastruktury Sportowej EDYCJA 2019”.

Hala widowiskowo – sportowa będzie miała charakter wielofunkcyjny. Zaprojektowano budynek dwukondygnacyjny o łącznej powierzchni użytkowej 2 388,99 m2, w tym dwa zespoły szatniowe na parterze i dwa na piętrze. Dodatkowo w obiekcie zaplanowano pomieszczenia na lokal gastronomiczny (kawiarnię), salę zabaw dla dzieci wraz z salą na przyjęcia oraz część sportową z przeznaczeniem na siłownię i fitness. Budynek hali będzie w pełni  przystosowany dla osób niepełnosprawnych.

Zespół architektów /PL.architekci, sp. z o.o., ul. Długosza 13/12, 60-559 Poznań/  dołożył wszelkich starań, by zaprojektowany obiekt skalą i charakterem zabudowy dostosowany został do budynków istniejących w sąsiedztwie działki, a minimalistyczna bryła nie wprowadzała dodatkowego chaosu w otoczeniu. Jednocześnie hala wygląda bardzo nowocześnie
i estetycznie. Z pewnością plusem będzie zaprojektowany dziedziniec, który połączy obecne przedszkole w Książu Wlkp. z nowym obiektem, a jednocześnie będzie ogólnodostępnym miejscem relaksu dla mieszkańców. Przypomnijmy, że nowy obiekt sportowy powstanie przy ul. Ogrodowej w sąsiedztwie ksiąskiego przedszkola „Bajkowy Świat”. Zgodnie z przeprowadzonymi w 2017 roku konsultacjami społecznymi – to właśnie za tą lokalizacją opowiedziała się większość mieszkańców naszej Gminy.

Budowę hali zaplanowano w budżecie Gminy na lata 2019 – 2022. Po otrzymaniu informacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki o możliwości podpisania umowy o dofinansowanie, zostanie ogłoszony przetarg nieograniczony w celu wyłonienia Wykonawcy przedmiotowej inwestycji. Wszystko wskazuje na to, że prace inwestycyjne ruszą pełną parą wczesną wiosną 2020 roku, a zakończą się jesienią 2022 roku.

Poniżej przedstawiamy jej wizualizację projektową.