Aktualności

05.09.2016

KSIĄŻ ROCK ZONE po raz drugi…

Ostatnia sobota sierpnia upłynęła w Książu pod znakiem mocnych rytmów. To właśnie wtedy, w Parku Miejskim odbył się festiwal rockowy KSIĄŻ ROCK ZONE. Była to druga edycja tego wydarzenia.

Przy wsparciu Centrum Kultury i Burmistrza Książa Wlkp. udało się zorganizować imprezę, na której wystąpiły takie zespoły jak: Fatum, Domniemani, Chainsaw, Internal Quiet oraz tegoroczna gwiazda – legendarny zespół Turbo z Wojciechem Hoffmanem na czele. Podczas festiwalu funkcjonowała strefa KIDS ZONE, na której panie z Centrum Kultury zajmowały się rockową stylizacją dzieci. Ponadto, Pan Bohdan Kaczmarek zachęcał do poznania historii Książa i okolic.

Ważnym punktem rokowego festiwalu była zbiórka pieniędzy podczas licytacji na rzecz jednej z mieszkanek gminy Książ – małej Natalki Nowackiej. Kwota, którą udało się zebrać wynosi 1620,00 zł i w całości zostanie przekazana na konto fundacji opiekującej się dziewczynką. Nie jest to jednak koniec pomocy ze strony Organizatorów festiwalu; cały czas można wpłacać pieniążki bezpośrednio na konto fundacji.

Ksiąski festiwal zgromadził blisko 800 osób! Miały one okazję posłuchać rockowej i bluesowej muzyki znakomitych wykonawców. Swoją obecność na festiwalu zaznaczyła także telewizja śremska TV RELAX, która przeprowadziła wywiady z Organizatorami a także - z samymi muzykami. Obszerne fotorelacje dostępne są na stronie festiwalu www.facebook.com/ksiazrockzone. Zapraszamy do obejrzenia!

Informacja (wraz z galerią zdjęć) dostarczona została przez Pana Michała Zakrzewskiego.

Galeria