Aktualności

11.12.2017

Podsumowanie sezonu sportowego na Orliku

Zajęcia na obiekcie sportowym Moje Boisko ORLIK 2012 w Książu Wlkp. w roku 2017 tradycyjnie rozpoczęły się z początkiem marca. Zainteresowanie Orlikiem w tym sezonie było bardzo duże, szczególnie wśród dzieci i młodzieży. Oprócz regularnych zajęć i treningów, Animatorzy Sportu organizowali i nadzorowali wiele przedsięwzięć sportowych, których tematem przewodnim była piłka nożna.

Od ubiegłego roku na ksiąskim Orliku prym wiodą dzieci w wieku 6-13 lat biorące udział w projekcie Akademia Piłkarska Orlik – Pogoń Książ Wlkp. Obecnie Akademia liczy już ponad setkę uczestników regularnie trenujących na Orliku. Dzięki współpracy Animatorów Sportu z Klubem Sportowym Pogoń Książ Wlkp. dwa najstarsze zespoły mogły brać udział w rozgrywkach WZPN. W bieżącym roku drużyny te rozegrały ponad 30 spotkań meczowych, a dwie z nich wygrały turniej w swojej kategorii wiekowej na szczeblu wojewódzkim! Zwycięstwo to stało się dla nich przepustką do tego, by od wiosny 2018 roku rywalizować w rozgrywkach piłkarskich już na szczeblu wyższym. Ponadto zespoły młodsze, które jeszcze nie były zgłoszone do rozgrywek wojewódzkich również miały możliwość sprawdzenia się dzięki organizowanym meczom sparingowym oraz wyjazdom na turnieje. Poza dziećmi i gimnazjalistami boisko na Orliku oblegane było także przez młodzież licealną, studentów oraz dorosłych, którzy w zorganizowanych grupach grali wieczorami w piłkę nożną, siatkówkę, koszykówkę czy tenisa ziemnego.

Podstawowym celem pracy Animatorów było – podobnie zresztą jak w latach ubiegłych -propagowanie aktywnego stylu życia. Dlatego też wychodząc naprzeciw zainteresowaniom dzieci i młodzieży realizowane były także inne sportowe przedsięwzięcia. W dniu rozpoczęcia wakacji, 24 czerwca zorganizowano Piknik piłkarski na Orliku – impreza podsumowująca sezon rozgrywek 2016/2017. W ramach pikniku odbył się turniej przedszkolaków, rozgrywki dla uczniów szkół podstawowych oraz turniej główny dla zawodników zgłoszonych w rozgrywkach WZPN. Rywalizacja sportowa miała charakter zabawy, a każdy z uczestników otrzymał pamiątkowe medale. Kulminacyjnym punktem pikniku były rozgrywki rodziców, dzieci i trenerów. Jak na biesiadę piknikową przystało, imprezie towarzyszyła muzyka, grill oraz przygotowane przez rodziców, słodkości. Piękna pogoda w połączeniu z licznymi atrakcjami sprawiły, że frekwencja przeszła najśmielsze oczekiwania - na pikniku bawiło się ponad 250 osób! Z kolei 9 września miejsce miał ogólnopolski Dzień Sportu na Orliku. W ramach tej imprezy również na ksiąskim Orliku zorganizowano mecz młodzików, zajęcia dla przedszkolaków oraz zajęcia dla uczniów gimnazjum. Brało w nich udział łącznie 96 osób! Ponadto na Orliku - w zakończonym właśnie sezonie -organizowano mecze rozgrywek WZPN oraz mini turnieje dla przedszkolaków. Nadto same drużyny piłkarskie brały udział w meczach wyjazdowych - Finale Wojewódzkim turnieju Tymbark, halowym turnieju piłki nożnej Warta Cup w Śremie oraz turniejach piłkarskich i meczach sparingowych UKS Śrem.

Warto w tym miejscu dodać, że zajęcia obywające się na ksiąskim Orliku współfinansowane były przez Fundację Rozwoju Kultury Fizycznej w Pucku oraz Gminę Książ Wlkp .w ramach Projektu Lokalny Animator Sportu. Kolejna jego edycja rusza już na wiosnę 2018, a organizowane zajęcia sportowe mogą stać się świetną alternatywą do uprawiania sportu na długie lata.

Szczegółowe informacje oraz relacje fotograficzne z poszczególnych imprez dostępne są na profilu fb Orlika. Natomiast wyniki oraz dokonania drużyn grających w lidze WZPN można śledzić na stronie PZPN www.laczynaspilka.pl.   Zapraszamy!