Aktualności

23.08.2017

Prośba do Mieszkańców poszkodowanych w wyniku sierpniowej nawałnicy

Szanowni Państwo,
zwracamy się do Państwa – dotkniętych przez ubiegłotygodniową nawałnicę - z prośbą o wykazanie przy podejmowanych zgłoszeniach, szczególnej cierpliwości. Jest zrozumiałym, iż w obliczu tragedii, każdy chciałby być obsłużony w pierwszej kolejności. Nie mniej jednak, stosowane w takich sytuacjach niezbędne procedury i wytyczne powodują, iż czas konieczny na rozpatrzenie wszystkich złożonych wniosków, znacznie się wydłuża.

23.08.2017

Wakacyjne remonty w szkołach i przedszkolu

Wakacyjny czas sprzyja różnego rodzaju pracom remontowym, które prowadzone są zarówno w budynkach szkolnych, jak i w ich najbliższym otoczeniu.

23.08.2017

Relacja z wymiany polsko- francuskiej w Gminie Książ Wlkp.,

W minionym tygodniu, Gmina Książ Wlkp. w ramach ponad 20-letniej współpracy, gościła mieszkańców partnerskiego samorządu La Guerche de Bretagne. Przygotowany przez Stowarzyszenie Fest - Noz  program pobytu  gości z Francji obejmował szereg atrakcji i na szczęście - pomimo utrudnień spowodowanych poprzedzającą przyjazd Francuzów do Polski – nawałnicą, udało się go w całości zrealizować. W czasie 8 dni pobytu, goście mieli okazję podziwiać walory turystyczno- krajobrazowe i kulturalne nie tylko naszego regionu, ale także sąsiadującego z Wielkopolską - Dolnego Śląska.

22.08.2017

List Prezesa KRUS dot. poniesionych start w wyniku nawałnicy.

w związku z poniesionymi stratami w wyniku wystąpienia wichur i nawałnic w 2017 r. możecie ubiegać się w ramach obowiązujących przepisów ustawy o ubezpieczeniu społecznym rolników z uwzględnieniem przepisów o pomocy de minimis w sektorze rolnym o udzielenie pomocy w opłaceniu składek w formie odroczenia terminu płatności i rozłożenia ich na dogodne raty, a także w formie umorzenia ich w całości lub w części, składając indywidualny wniosek w Oddziale Regionalnym/Placówce Terenowej Kasy Rolniczego/Ubezpieczenia Społecznego właściwym/ej terytorialnie dla miejsca położenia gospodarstwa rolnego.

22.08.2017

List Prezesa KRUS z życzeniami z okazji Święta Plonów

Dożynki to święto polskiej wsi, święto radości jednoczące całą rolniczą wspólnotę. W artystycznie wykonanych wieńcach kryje się głębokie przywiązanie do naszych tradycji – wieniec dożynkowy nazywany “plonem” symbolizuje owoce ziemi i urodzaj.

18.08.2017

Wakacje z CK

Półmetek wakacji już za nami, a ilość atrakcji przygotowanych przez Centrum Kultury i Bibliotekę Publiczną w Książu Wlkp. nie maleje! Coś dla siebie znajdą jeszcze najmłodsi, nieco starsi, młodzież i dorośli mieszkańcy Gminy oraz przebywający na jej terenie wczasowicze!