Aktualności

05.06.2018

Rozpoczęła się budowa sieci światłowodowej w Gminie Książ Wlkp.

W ramach Programu Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej (OSE) oraz Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa 2014-2020 (POPC2) na terenie naszej Gminy, beneficjent INEA S.A., poprzez Generalnego Wykonawcę, jakim jest firma FCA Sp. z o.o. z siedzibą w Niepołomicach, prowadzi budowę sieci światłowodowej dla poszczególnych miejscowości. Na początek wybrano te lokalizacje, w których funkcjonują placówki oświatowe. Jest to wynikiem działania pierwszego z wymienionych programów, który zakłada podłączenie do szerokopasmowego Internetu docelowo wszystkich szkół w Polsce.

04.06.2018

Święto szkoły w Konarzycach

26 maja – przypada nie tylko Dzień Matki, ale także Święto Patrona Szkoły Podstawowej w Konarzycach – Emilii Sczanieckiej. W tym dniu uczniowie odśpiewali hymn szkoły i oddali hołd Patronce, składając kwiaty pod jej tablicą pamiątkową.

04.06.2018

Projekt „Umiem pływać zakończony!

W tym roku szkolnym, po raz kolejny, uczniowie klas trzecich ksiąskich szkół podstawowych korzystali z kursu nauki pływania w ramach ogólnopolskiego projektu ,,Umiem pływać”. W projekcie uczestniczyło 90 dzieci z czterech szkół podstawowych.

04.06.2018

Informacja o zatwierdzonych taryfach za wodę i ścieki

Na podstawie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (Dz. U. z 2017 r. poz. 328 ze zm.) Burmistrz Książa Wlkp. informuje o zatwierdzonych decyzją nr PO.RET.070.161.2.2018.KS z dnia 8 maja 2018 r., wydaną przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie, Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Poznaniu, taryfach dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków na terenie Gminy Książ Wielkopolski.

29.05.2018

Gogolewskie obchody Powiatowego Święta Ludowego

Tegoroczne obchody Powiatowego Święta Ludowego odbyły się w naszej Gminie, a dokładnie w Gogolewie. To do tej nadwarciańskiej miejscowości w ostatnią niedzielę maja, zjechali się zarówno delegaci, jak i sympatycy powiatowych i gminnych struktur PSL. Uroczystość rozpoczęła się mszą św. odprawioną z udziałem pocztów sztandarowych w miejscowym kościółku pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

28.05.2018

Turniej sołectw już za nami

Osiem sołeckich ekip: z Brzóstowni, Chwałkowa Kościelnego, Mchów, Radoszkowa, Radoszkowa Drugiego, Włościejewek, Włościejewic i Zaborowa, w minioną niedzielę, 27 maja wzięło udział w siódmej edycji Gminnego Turnieju Sołectw, który - po raz pierwszy w historii - odbył się we Włościejewkach