Aktualności

16.05.2017

Miłośnicy jednośladów zjechali do Książa Wlkp.

W minioną sobotę, 13 maja do Amfiteatru w Książu Wlkp. przybyła ponad trzystuosobowa grupa miłośników dwóch kółek. A wszystko to za sprawą, XXXVI. edycji imprezy Rowerem do… organizowanej przez Unię Gospodarczą Regionu Śremskiego- Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości.

16.05.2017

Likwidacja wyrobów budowlanych zawierających azbest

Gmina Książ Wlkp. informuje o możliwości składania wniosków o wykonanie usługi usuwania wyrobów budowlanych i odpadów zawierających azbest.
Wnioski na rok 2017 należy składać do 4 sierpnia br.

11.05.2017

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

W poniedziałek 8 maja, obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak wręczył Dyrektor Biblioteki Publicznej w Książu Wlkp., Pani Marioli Kaźmierczak, list gratulacyjny oraz kwiaty.

10.05.2017

Kurs języka hiszpańskiego

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości serdecznie zaprasza na I edycję kursu języka hiszpańskiego –sezon 2017/2018. Kurs będzie miał charakter nauki skoncentrowanej na komunikacji.

10.05.2017

Dzień bez Śmiecenia. Segreguj Surowce

11 maja to Dzień bez Śmiecenia. W tym roku obchodzony jest pod hasłem #ChceMiSie i zachęca do segregacji odpadów obalając od lat powtarzane na ten temat mity. Kampania przypada w wyjątkowym okresie – od lipca wchodzą w życie nowe zasady segregacji odpadów komunalnych, jednolite dla całego kraju.

08.05.2017

Manewry strażackie jednostek OSP Gminy Książ Wlkp.

W sobotę, 29 kwietnia Zarząd Miejsko-Gminny Związku OSP RP Gminy Książ Wlkp. zorganizował przy współpracy z Gminnym Centrum Zarządzania Kryzysowego i Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Śremie oraz w porozumieniu z Nadleśnictwem Piaski, manewry strażackie gminnych jednostek OSP.