Aktualności

27.08.2018

Szkoły w OSE

W miniony czwartek w śremskim Ratuszu nastąpiło podpisanie umów pomiędzy NASK a dyrektorami szkół z terenu Powiatu Śremskiego i okolic na dostawę do placówek oświatowych bezpłatnego Internetu o wysokich parametrach. Tym samym, wszystkie ksiąskie szkoły podstawowe znalazły się w projekcie Ogólnopolska Sieć Edukacyjna, zapewniając sobie w ten sposób bezpłatny Internet na 10 lat.

21.08.2018

W Kołacinie podzielono się dożynkowym chlebem

Oryginalnie, kolorowo i z humorem przybrane zostały domostwa w Kołacinie w związku z odbywającym się w tej miejscowości w niedzielę, 19 sierpnia gminnym Świętem Plonów. Gospodarze dożynek stanęli na wysokości zadania nie tylko w kwestii dekoracji gospodarstw. Całość niedzielnego święta miała bowiem dostojną i wyjątkową oprawę.

20.08.2018

Pracownie szkolne z nowym wyposażeniem

W ramach realizowanego od 2017 roku projektu „Skarbnica wiedzy w Książu Wlkp.” w ostatnim czasie pracownie przedmiotowe we wszystkich gminnych szkołach podstawowych zostały doposażone w nowy sprzęt komputerowy oraz liczne pomoce dydaktyczne, które z pewnością wpłyną korzystnie na pracę nauczycieli i uczniów podczas zajęć szkolnych. Kwota za jaką zakupiono wyposażenie jest imponująca i wynosi ponad 150 tysięcy złotych!

20.08.2018

Śremska TV o Dniach Książa Wlkp. 2018

O ostatnich Dniach Książa Wlkp., które odbyły się w pierwszy weekend sierpnia wiele już napisano i powiedziano. Powstał także niezwykle ciekawy materiał filmowy. Jego autorem jest śremska telewizja RELAX. Z pewnością warto zajrzeć na jej stronę, aby raz jeszcze wspomnieć te dwa niezwykłe - i to pod każdym względem - dni koncertów, teatru i zabawyJ. Link do materiału znajduje się tutaj: http://tvrelax.pl/informacje/166-wiadomosci/9049-ksiaz-piasek-na-urodziny-miasta.html

16.08.2018

STYPENDIUM SZKOLNE NA ROK SZKOLNY 2018/2019

Informujemy, iż od dnia 15 sierpnia 2018r. ruszył nabór Wniosków o przyznanie stypendium szkolnego na rok szkolny 2018/2019. Stypendium szkolne może otrzymać uczeń znajdujący się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie.

16.08.2018

Bezpłatne szkolenia grupowe dla bezrobotnych

Powiatowy Urząd Pracy w Śremie zaprasza osoby bezrobotne do wzięcia udziału w bezpłatnych szkoleniach grupowych w ramach projektów POWER i WRPO.