Aktualności

20.12.2016

Informacja

Ustalono nowy harmonogram wywozu odpadów komunalnych na I półrocze 2017 r. Przypominamy o wystawieniu pojemników i worków z selektywną zbiórką w dniu wywozu przed posesję w miejsce widoczne dla brygady wywozowej do godziny 7:00 rano.

20.12.2016

Koncert w magicznym klimacie…

Tradycyjnie tuż przed Świętami, w niedzielę, 18 grudnia w Restauracji Słoneczny Dwór, odbył się - zorganizowany przez ksiąskie Centrum Kultury - Koncert Bożenarodzeniowy. Mimo zgiełku świątecznych przygotowań, cieszył się on zainteresowaniem niemal trzystuosobowej widowni.

19.12.2016

„Dobro jest w każdym z nas” - inscenizacja z przesłaniem w Zespole Szkół w Mchach

W niedzielny wieczór, 11 grudnia, nauczyciele oraz uczniowie Zespołu Szkół w Mchach, zaprezentowali zgromadzonej w świetlicy szkolnej, społeczności lokalnej oraz zaproszonym gościom, prawdziwy popis gry aktorskiej. Inscenizacja, oparta na motywach Opowieści wigilijnej Karola Dickensa, przedstawiająca historię skąpca, i jego niezwykłej przemiany, została nagrodzona przez widownię gromkimi brawami i skłoniła widzów do głębokiej refleksji.

16.12.2016

Zimowe utrzymanie dróg

Informacja dotycząca zimowego utrzymania dróg dróg na terenie Gminy Książ Wlkp. w sezonie 2016/2017.

14.12.2016

Opowieść wigilijna w Chwałkowie Kościelnym

W Mikołajkowy wieczór, za sprawą wspaniałego spektaklu opartego na dickensowskiej Opowieści wigilijnej, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Powstańców Wielkopolskich w Chwałkowie Kościelnym przenieśli, zgromadzonych w sali miejscowego Domu Kultury, gości do XIX-wiecznego Londynu, w miejsca związane z postacią głównego bohatera - skąpego, bezdusznego, nieczułego na los innych, Ebenezera Scrooge’a.

11.12.2016

VI Gminny Konkurs Recytatorski w Zespole Szkół w Mchach

W środę, 7 grudnia w Zespole Szkół im. Ks. Arcybiskupa A. Baraniaka w Mchach, odbył się VI Gminny Konkurs Recytatorski. W poetyckim turnieju udział wzięli uczniowie klas I-III, IV-VI i I-III gimnazjum z Chwałkowa Kościelnego, Książa Wielkopolskiego, Chrząstowa, Konarzyc i Mchów. Przed jury swój recytatorski talent zaprezentowało łącznie 37 uczestników.