Aktualności

25.04.2019

INFORMACJA

W związku z Zarządzeniem Nr 62/2019 Burmistrza Książa Wlkp. z dnia 12 kwietnia 2019 r. w sprawie ustalenia dodatkowego dnia wolnego od pracy
w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp., uprzejmie informujemy, że dzień  2 maja br. (czwartek) został wskazany jako dodatkowy dzień wolny od pracy, którego odpracowanie nastąpi w poniedziałek, 29 kwietnia br

25.04.2019

2 maja - Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej

Burmistrz Książa Wlkp. wraz z Dyrektorem Centrum Kultury Książ Wlkp. serdecznie zapraszają na obchody Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, które odbędą się w czwartek, 2 maja, o godzinie 10:30 na ksiąskim rynku. W tym roku hołd oddany zostanie nie jednej, a trzem flagom – tradycyjnie narodowej, ale także gminnej oraz Unii Europejskiej! Tej ostatniej za sprawą 15. rocznicy wstąpienia Polski do UE, (która przypada 1 maja), a gminnej z uwagi na oficjalne uchwalenie nowych symboli heraldycznych naszej Gminy przez Radnych Rady Miejskiej w Książu Wlkp., zaplanowane na poniedziałek, 29 kwietnia.

25.04.2019

Ksiąska Wiosna Ludów na wystawie w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp.

„Bohaterowie z kosami – 171. rocznica bitwy o Książ” - pod takim tytułem przygotowana została okolicznościowa wystawa, którą jeszcze do końca tego miesiąca, można obejrzeć w Izbie Regionalnej Gminy Książ Wlkp.

24.04.2019

„Rowerem do… Książa Wlkp.”

Unia Gospodarcza Regionu Śremskiego – Śremski Ośrodek Wspierania Małej Przedsiębiorczości wraz z Centrum Kultury Książ Wlkp. zaprasza, wszystkich miłośników dwóch kółek (i nie tylko), na XXXVII edycję imprezy „Rowerem do…”, która w tym roku rozgrywa się w Książu Wlkp. Odbędzie się ona w sobotę, 11 maja, w Amfiteatrze Parku Miejskiego w Książu Wlkp.

23.04.2019

Tajemnica ksiąskiego herbu rozwiana...

W czwartkowe popołudnie, 11 kwietnia, w ksiąskiej bibliotece odbyła się prelekcja dotycząca nowych symboli heraldycznych Gminy Książ Wlkp., tj. herbu, flagi oraz pieczęci urzędowych. Tradycje historyczne, symbolikę, a także genezę ich powstawania, mieszkańcom naszej Gminy, w tym członkom Uniwersytetu Entuzjastów Świata, przybliżył dr Gerard Kucharski – twórca nowych wizerunków samorządowych desygnatów.

23.04.2019

SOLID MTB – mchowska edycja maratonu

W niedzielę, 14 kwietnia, w Mchach odbył się drugi maraton tegorocznej edycji SOLID MTB. Pomimo niesprzyjającej kolarstwu pogodzie, na starcie pojawiło się prawie 600 uczestników!