Aktualności

18.07.2019

Prince Summer Festival 2019 - klubowy wieczór już za nami

Ksiąski amfiteatr w dyskotekowych światłach, na scenie najlepsi DJ w okolicy, a tuż pod nią prawdziwe tłumy!  Trzecia edycja Prince Summer Festival, która odbyła się w sobotę, 13 lipca, ściągnęła do Książa Wlkp. mnóstwo fanów muzyki klubowej. Gwiazdą najbardziej wyczekiwanej imprezy tego lata był DJ Hazel.

16.07.2019

Zapraszamy do zgłaszania zadań do Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2020 rok - pozostało tylko 2 tygodnie!

Przypominamy, iż od początku czerwca trwa kampania informacyjno-promocyjna dotycząca Budżetu Obywatelskiego Gminy Książ Wlkp. na 2020 rok. Jeszcze przez najbliższe 2 tygodnie, do 31 lipca br., mieszkańcy naszej Gminy mogą zgłaszać projekty do realizacji w ramach ksiąskiego budżetu partycypacyjnego.

15.07.2019

Stypendia Burmistrza Książa Wlkp. rozdane

W tym roku po raz czwarty przyznane zostały stypendia Burmistrza Książa Wlkp. za szczególne osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne. Wyróżnienia otrzymali uczniowie szkół podstawowych (w tym ostatnich klas gimnazjalnych), którzy uzyskali wysokie lokaty w zawodach sportowych, olimpiadach naukowych i konkursach artystycznych co najmniej na szczeblu wojewódzkim. W tegorocznej edycji po raz pierwszy stypendium zostało przyznane uczniom, którzy zdobyli co najmniej 85% możliwych do uzyskania punktów łącznie ze wszystkich części egzaminu ósmoklasisty lub z egzaminu gimnazjalnego.

15.07.2019

„Szlaczkiem po ksiąskiej gminie”
kolorowanka z widokami Gminy Książ Wlkp.

Z inicjatywy ksiąskiego samorządu powstała kolorowankapt. „Szlaczkiem po ksiąskiej gminie”, stworzona z myślą o każdym dziecku uczęszczającym do przedszkola znajdującego się na terenie Gminy Książ Wlkp. 10-stronnicowa książeczka przedstawia fragmenty Książa Wlkp.: Amfiteatr, Bibliotekę, Przedszkole „Bajkowy Świat” i Rynek, a także charakterystyczne miejsca w okolicznych miejscowościach: w Gogolewie, Mchach, Jarosławkach, Kołacinie i Sroczewie. Wśród widoków znalazł się także nowy wizerunek herbu.

13.07.2019

BURZE Z GRADEM/1

IMGW-PIB OSTRZEGA: BURZE Z GRADEM/1 wielkopolskie (20 powiatów w tym sremski) od 11:00/13.07 do 22:00/13.07.2019 deszcz 30 mm, porywy 60 km/h. GCZK w Książu Wlkp. 

13.07.2019

Kolorowe Jarosławki – Bieg Kolorów już za nami

W sobotę, 6 lipca,Tereny Rekreacyjne w Jarosławkach nabrały nowych kolorów! A to za sprawą Biegu Kolorów, który przyciągnął nad tamtejsze jezioro miłośników sportu połączonego z dobrą zabawą. III edycja imprezy w naszej Gminie ściągnęła do Jarosławek ponad 200 uczestników, którzy po intensywnej rozgrzewce z zespołem „Z Julitą po zdrowie”, wyruszyli w 2,5 kilometrową trasę.