Aktualności

02.08.2019

Przystań turystyczno-rekreacyjna w Gogolewie – już jesienią!

Miło nam poinformować, iż złożony przez Gminę Książ Wlkp. wniosek na realizację zadnia pn. „Przystań turystyczno-rekreacyjna nad Wartą w Gogolewie” został rozpatrzony pozytywnie przez Sejmik Województwa Wielkopolskiego  i tym samym został zakwalifikowany do otrzymania wsparcia finansowego. W związku z tym, jeszcze w tej jesieni, w miejscowości Gogolewo, bezpośrednio nad rzeką Wartą, powstanie ogólnodostępna przystań turystyczno-rekreacyjna dedykowana ogółowi turystów (pieszych, zmotoryzowanych i wodnych) przybywających do Gogolewa. Koszt całkowity zadania opiewał będzie na kwotę 21 275,09 zł, z czego 9 637,00 z to koszt finansowany z przyznanej dotacji.

Zadanie polegać będzie na zagospodarowaniu przestrzeni i utworzeniu atrakcyjnego miejsca wypoczynkowo-rekreacyjnego poprzez umieszczenie w strefie przybrzeżnej urządzeń małej architektury turystycznej. W ramach zadania planowany jest zakup i montaż m.in.: stołów z ławami i zadaszeniem, stojaków na rowery, tablicy informacyjnej, kierunkowskazu, koszy na śmieci i częściowego ogrodzenia. Wszystkie te urządzenia wykonane będą oczywiście z drewna, aby swoim wyglądem wpisały się w naturalny charakter miejsca i przyrodniczy klimat terenu. Jednocześnie będą współgrać z modułowym pomostem, który  już od kilku lat służy bezpiecznemu dobijaniu jednostek wodnych do brzegu. Znajdująca się na przystani tablica zawierać będzie wszystkie niezbędne informacje dotyczące miejsca i okolicy, w której znajduje się turysta. Natomiast zamontowany na stałe drewniany kierunkowskaz informował będzie o znajdujących się w pobliżu okolicy atrakcjach turystycznych.

Już teraz zapraszamy do korzystania z nowego punktu turystycznego, którego budowa  rozpocznie się już niebawem! Jednocześnie zachęcamy do zwiedzania innych ciekawych miejsc znajdujących się w tej niewielkiej, a jakże urokliwej, miejscowości. Na szczególną uwagę z pewnością zasługują: zabytkowy drewniany kościołek pw. Podwyższenia Krzyża Świętego z 1779r., klasycystyczny Dwór Gogolewo z końca  XVIII w. oraz  strefa rekreacji, wypoczynku i edukacji znajdująca się w sąsiedztwie gogolewskiej świetlicy.