Aktualności

31.07.2019

Niedzielne świętowanie - czyli kontynuacja Dni Książa Wlkp. w chilloutowej strefie w Jarosławkach

Świąteczny piątkowy wieczór upłynął w bardzo koncertowym klimacie. Tymczasem w niedzielę, 28 lipca, uczestnicy drugiej odsłony Dni Książa Wlkp. mogli wypocząć w chilloutowej strefie na Terenach Rekreacyjnych w Jarosławkach. Na mieszkańców Gminy i wszystkich przybyłych nad jezioro turystów, czekał punkt konsultacyjny, w którym wypoczywający (i nie tylko) mogli podzielić się swoimi spostrzeżeniami oraz pomysłami dotyczącymi zagospodarowania przestrzennego Jarosławek.

Kiedy dorośli rozmawiali o miejscowym planie, ich pociechy również nie mogły narzekać na nudę. W specjalnie przygotowanej przez Centrum Kultury Książ Wlkp. strefie, dzieciom zapewniono mnóstwo atrakcji. W trakcie niedzielnych konsultacji odbył się także spacer badawczy. Uczestnicząc w nim, zainteresowany turysta mógł posłuchać o planach gminnego samorządu dotyczących Terenów Rekreacyjnych, mógł także wyrazić o nich swoją opinię.

Zwieńczeniem imprezy było przedstawienie filmu promującego projekt, w którym od maja uczestniczy Gmina Książ Wlkp., a który dotyczy nowego podejścia do konsultacji społecznych. Następnie, zasiadając na leżakach,  turyści obejrzeli projekcję pt. „Narodziny gwiazdy”.

Warto w tym miejscu dodać, że rozpoczęte w niedzielę zbieranie opinii i wniosków formalnych dotyczących miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Terenów Rekreacyjnych w Jarosławkach, potrwa jeszcze do września. Tym z Państwa, którzy do tej pory nie mieli jeszcze okazji wziąć udział w opiniodawczej ankiecie, przypominamy o takiej możliwości w dwóch konsultacyjnych punktach, zlokalizowanych na terenie Gminy Książ Wlkp.: nad Jeziorem Jarosławskim przy budynku administracyjno-socjalnym oraz w Urzędzie Miejskim w Książu Wlkp. pok. nr 9. W punktach tych można również pobrać wnioski formalne, które gwarantują Państwu udział w całym procesie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Jarosławek. Zapraszamy do udziału!

*Galerię zdjęć udostępniło Centrum Kultury Książ Wlkp.