Aktualności

19.08.2015

PODZIĘKOWANIA

Burmistrz Książa Wlkp. oraz Zespół Zarządzania Kryzysowego gm. Książ Wlkp., składa wyrazy uznania i serdeczne podziękowania strażakom jednostek OSP gm. Książ Wlkp., Państwowej Straży Pożarnej w Śremie, sołtysom jak i mieszkańcom za udzielenie sprawnej i skutecznej pomocy w usuwaniu skutków sobotniej nawałnicy, która przeszła przez gm. Książ Wlkp. Nawałnica dokonała wielu zniszczeń na budynkach mieszkalnych, gospodarczych oraz drzewostanie.

17.08.2015

Gwałtowna burza na terenie Gminy Książ Wlkp.

W sobotę 15 sierpnia 2015 r. przez gminę Książ Wlkp. przeszła nawałnica, która wyrządziła wiele zniszczeń i szkód.

Zastępy Ochotniczej Straży Pożarnej z terenu Gminy Książ Wlkp., usuwały zniszczenia – głównie wiatrołomy oraz połamane konary drzew jak również zerwane dachy na budynkach mieszkalnych oraz budynkach gospodarczych.

07.08.2015

Z niespodziewaną wizytą…

W upalny piątek, 7 sierpnia do Urzędu Miejskiego w Książu Wlkp. z niespodziewaną wizytą przybyła Pani Aleksandra Nawrocka Lecas z Francji! Dr chemii i była wykładowczyni Uniwersytetu Paryskiego, mieszka od 48 lat nieopodal Paryża. Do naszego miasteczka zawitała w poszukiwaniu informacji o swoich przodkach.

04.08.2015

Czasówka we Włościejewkach

W czasie, gdy rozpoczynał się wyścig Tour de Pologne 2015, blisko setka miłośników dwóch kółek, stanęła na starcie II Jazdy indywidualnej na czas, która odbyła się w minioną niedzielę we Włościejewkach. Uczestnicy sportowych zmagań zmierzyli się na dystansie 20 km.

03.08.2015

Inicjatywa „ Obywatel”

Uprzejmie informujemy, iż w ostatnim dniu lipca ruszyła Inicjatywa „Obywatel”, a wraz z nią strona internetowa www.obywatel.gov.pl, dzięki której w jednym miejscu znajdą Państwo niezbędne informacje jak załatwić sprawę w urzędzie. Na portalu udostępniono 101 kart najpopularniejszych usług publicznych, bez podziału na resorty i właściwości, a według typowych zdarzeń życiowych

02.08.2015

103 urodziny mieszkanki Włościejewek

1 sierpnia 2015 roku swoje 103 urodziny obchodziła mieszkanka Włościejewek, a zarazem najstarsza osoba w naszej Gminie, Pani Pelagia Kaźmierczak. Z tej to okazji, w przeddzień urodzin, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak wraz z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego, Panią Zdzisławą Wilak udali się z wizytą do Pani Pelagii.