Aktualności

03.12.2015

Podziękowania dla sołtysów

Podczas ostatniej, XIV sesji Rady Miejskiej w Książu Wlkp. Burmistrz, Pan Teofil Marciniak wraz z Przewodniczącym Rady, Panem Sławomirem Przybylskim przekazali ustępującym sołtysom, kadencji 2011-2015 listy gratulacyjne, kwiaty i drobne upominki.

26.11.2015

Zakończono przebudowę drogi w Gogolewie

W listopadzie br. zakończono przebudowę drogi w Gogolewie. Jest to kolejny odcinek drogi zrealizowany w ramach zadania „Budowa dróg dojazdowych do gruntów rolnych na terenie Gminy Książ Wlkp.”

16.11.2015

Karta Dużej Rodziny poprzez e-deklarację

W imieniu Biura Promocji i Mediów Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zapraszamy firmy i instytucje, które chcą dołączyć do programu Karta Dużej Rodziny do skorzystania z Modułu Obsługi Partnera, dostępnego na stronie rodzina.gov.pl oraz empatia.mpips.gov.pl. Umożliwia on przedsiębiorcom zainteresowanym zapewnieniem zniżek dla rodzin wielodzietnych, przyłączenie się do programu poprzez wypełnienie e-deklaracji

12.11.2015

Obchody Święta Niepodległości

Śpiewem pieśni patriotycznych, udziałem we mszy świętej za Ojczyznę oraz oddaniem hołdu i złożeniem wiązanek kwiatów pod Pomnikiem Rozstrzelanych na Rynku w Książu Wlkp., mieszkańcy naszej Gminy uczcili 97. Rocznicę Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

10.11.2015

Śniadaniowy Rekord Guinnessa w Zespole Szkół w Mchach

6 listopada 2015 r. uczniowie najmłodszych klas Zespołu Szkół w Mchach po raz pierwszy wzięli udział w programie ,,Śniadanie Daje Moc" i ... od razu przyłączyli się do Akcji Bicia Rekordu Guinnessa pod hasłem ,,6 listopada - Rekord Guinnessa w organizacji największej lekcji gotowania zdrowego śniadania". Jej głównym celem było przekonanie uczniów, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia i że potrawy wcale nie muszą być monotonne, a wręcz przeciwnie mogą, a nawet powinny być zróżnicowane i kolorowe, przygotowywane zgodnie z 12 zasadami zdrowego żywienia.

10.11.2015

Sołtysi oraz składy osobowe Rad Sołeckich, kadencji 2015-2019

Dobiegły końca zaplanowane na październik i listopad wybory sołtysów oraz członków rad sołeckich wybieranych na kadencję 2015-2019. W Gminie Książ Wlkp. funkcjonuje 21 sołectw. W obecnej, nowej kadencji 15 sołtysów ponownie zostało wybranych na to stanowisko, natomiast 6 - to nowe osoby. Wśród przewodniczących jednostek pomocniczych przeważają mężczyźni. Jest ich 12. Z kolei pań wybranych na stanowisko sołtysa mamy 9.