Aktualności

13.11.2016

Parkingi w centrum miasta. Problemy z wolnymi miejscami i inne dylematy-
jak je rozwiązać?

Informacje Burmistrz Książa Wlkp. dotyczące tematów jakie w ostatnim czasie pojawiły się na łamach lokalnej prasy, a które dotyczyły wprowadzenia w naszym mieście strefy ograniczonego postoju.

09.11.2016

Zjazd Powiatowy OSP RP w Chwałkowie Kościelnym

Związek Ochotniczych Straży Pożarnych RP powiatu śremskiego podsumował kolejnych 5 lat swojej działalności. Spotkaniu strażaków w Chwałkowie Kościelnym towarzyszyły m.in. wybory nowego Zarządu.

08.11.2016

Jak właściwie postępować ze zużytymi odpadami foliowymi?
Apel o nie zaśmiecanie środowiska resztkami folii i innych plastik

Zużyte w gospodarstwach odpady foliowe wymagają właściwego postępowania. Niestety, dość częstym widokiem na polach, w lasach czy przydrożnych rowach są porozrzucane resztki zużytych folii ogrodniczych, folii po kiszonkach, sianokiszonkach, kawałki worków po nawozach oraz BIG BAGI. Apelujemy do wszystkich Państwa, zwłaszcza do rolników i ogrodników, aby właściwie postępowali z tymi odpadami.

02.11.2016

Aktywność się opłaca – spotkanie integracyjne
dla osób starszych i niepełnosprawnych w świetlicy wiejskiej w K

O tym, że aktywność się opłaca wiedzą najlepiej seniorzy naszej Gminy, którzy wzięli udział w przygotowanym i prowadzonym przez Ośrodek Pomocy Społecznej w Książu Wlkp., zadaniu pod takim właśnie tytułem. Dzięki pozyskanym przez ksiąską jednostkę środkom z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, osoby starsze i niepełnosprawne mogły uczestniczyć w tym roku w wielu przygotowanych z myślą o nich, wydarzeniach. Jednym z nich było czwartkowe spotkanie integracyjne, które stanowiło swego rodzaju podsumowanie tegorocznego zadania.

02.11.2016

Informacja

Na prośbę Agencji Rynku Rolnego zamieszczamy zaproszenie na bezpłatne seminarium z poddziałania Wsparcie na przystępowanie do systemów jakości w ramach PROW na lata 2014-2020 oraz Współpraca finansowanie innowacji w rolnictwie w ramach PROW 2014-2020.

28.10.2016

Mchowskie Gimnazjum najlepsze w powiecie!

20 października w Śremie - jak co roku - odbył się Memoriał 20 Października, który równocześnie był mistrzostwami powiatu w indywidualnych biegach przełajowych. Jak się później okazało mistrzostwa te były niezwykle udane dla uczniów Zespół Szkół w Mchach.