Aktualności

08.10.2019

Złote i Diamentowe Gody

W czwartek, 3 października, Burmistrz Książa Wlkp., Pan Teofil Marciniak wraz z Kierownikiem USC, Panią Zdzisławą Wilak spotkali się z Jubilatami, obchodzącymi w tym roku Jubileusz Złotych i Diamentowych Godów Małżeńskich.

            Uroczystość odbyła się w sali Centrum Kultury w Książu Wlkp. i rozpoczęła od powitania przez Burmistrza przybyłych na spotkanie Jubilatów. W swoim przemówieniu Gospodarz Gminy, składając gratulacje doczekania tak pięknego jubileuszu, życzył wszystkim zebranym długich i pogodnych lat wspólnego życia, dobrego zdrowia oraz spełnienia jeszcze tych marzeń, które dotąd nie zostały zrealizowane. Następnie Pan Burmistrz odznaczył małżonków medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”, nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, wręczył kwiaty i listy gratulacyjne.

Pary małżeńskie, które uhonorowane zostały medalami, to:

 1. Anna i Marian Figaj
 2. Maria i Bolesław Giglewicz
 3. Barbara i Leon Grocholscy
 4. Krystyna i Ireneusz Chojeccy
 5. Antonina i Roch Jankowiak
 6. Danuta i Bolesław Jędrzejczak
 7. Wacława i Zdzisław Kosiccy
 8. Halina i Nikodem Matuszewscy
 9. Halina i Antoni Prusak
 10. Aniela i Stanisław Roszak
 11. Leokadia i Jan Szczepaniak
 12. Halina i Adam Zakrzewscy.

Tymczasem małżonkowie świętujący w tym roku Jubileusz Diamentowych Godów, to: 

 1. Genowefa i Stefan Jakubowscy
 2. Bronisława i Czesława Jagielscy
 3. Edward i Irena Nowaczyk
 4. Wanda i Antoni Marciniak

Po części oficjalnej przyszedł czas na występy artystyczne. Tym razem Jubilatom czas umilili  dzieci z Przedszkola „Bajkowy Świat w Książu Wlkp. Za swoje taneczno- muzyczne prezentacje, przedszkolaki nagrodzone zostały gromkimi brawami i słodyczami. Słodki poczęstunek przygotowany został również dla seniorów. Ci ostatni, popijając kawę i kosztując pysznego ciasta, wspominali czasy swojej młodości oraz wspólnie spędzone lata.

Na koniec spotkania wszyscy jego uczestnicy pozowali do wspólnego, pamiątkowego zdjęcia.

Galeria