Aktualności

06.09.2019

Rockowa sobota w Książu Wlkp. już za nami

W ubiegłą sobotę, 31 sierpnia w ksiąskim amfiteatrze po raz kolejny rozbrzmiało mocne granie! A to za sprawą V edycji Książ Rock Zone. Pierwsze zespoły, które pojawiły się na scenie to Whitewater  – formacja muzyczna ze Śremu oraz gostyńskie Męczenie Owiec

Tegoroczny festiwal był również nie lada atrakcją również dla dzieci, które świetnie się bawiły podczas Kids Rock - nowej odsłony kultowej imprezy. Zanim w Książu Wlkp. zrobiło się głośno, najmłodsi uczestnicy mogli wziąć udział w animacjach, a także upodobnić się do starszych uczestników imprezy poprzez rockowy makijaż czy tatuaż. Mnóstwo frajdy dostarczyło samodzielne tworzenie okolicznościowej koszulki. Już po skompletowaniu swojej stylizacji, najodważniejsze dziewczynki wyszły na scenę, dumnie prezentując swoje nowe oblicze.

Po pokazie mody w wykonaniu pociech, na scenę znów powrócił koncertowy klimat. Publiczność miała okazję posłuchać Sceram Maker, który swoimi heavymetalowymi piosenkami rozgrzał niejednego miłośnika ciężkiej muzyki. Następnie wystąpiła formacja muzyczna Cochise, w której wokalistą jest Paweł Małaszyński, znany nie tylko z dobrego głosu, ale także z talentu aktorskiego. Kolejny zespół - Alcoholica - również nie zwalniał tempa. W ich repertuarze znalazły się największe przeboje popularnego, heavymetalowego zespołu Metallica. Aż w końcu przyszedł czas na gwiazdę wieczoru - Percival Schuttenbach. Koncert w folkmetalowym klimacie zakończył tegoroczną edycję Książ Rock Zone.

Rockowy festiwal w Książu Wlkp. przyciąga coraz większą rzeszę fanów nie tylko z okolicy, także z większych miast. Tradycyjnie imprezie towarzyszył szczytny cel. W tym roku było to  dofinansowanie leczenia, rehabilitacji oraz zakup okularów dla Tomka Cieślaka, który zmaga się z ciężką chorobą. Zupełną nowością była poprzedzająca festiwal, przeznaczona dla najmłodszej społeczności inicjatywa. Kids Rock to pomysł OSP Włościejewice-Ługi, który został zrealizowany dzięki dofinansowaniu z budżetu Gminy Książ Wlkp. w ramach realizacji zadnia publicznego.

Galeria