Aktualności

05.09.2019

Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!"
czyli wielkie sprzątanie w Gminie Książ Wlkp.

W trzeci weekend września, tj. od 20 do 22 bieżącego miesiąca odbędzie się kolejna edycja ogólnokrajowej akcji Sprzątanie Świata - Polska. Tematem przewodnim tegorocznego wydania jest hasło "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!".

Gmina Książ Wlkp. rejestrując się na stronie internetowej Fundacji Nasza Ziemia (obchodzącej w tym roku 25-lecie swojej działalności), zgłosiła swój udział w przedsięwzięciu i tym samym - wzorem lat ubiegłych - uczestniczyć będzie we wrześniowym sprzątaniu.

Jak informują organizatorzy akcji, tegoroczna jej edycja ma na celu poprawę stanu środowiska naturalnego, poprzez zwrócenie uwagi na to, że każdy z nas, nawet drobnymi działaniami, może przyczynić się do jego ochrony. Wystarczy tylko nie tworzyć niepotrzebnych odpadów, stając się jednocześnie bardziej świadomym i odpowiedzialnym konsumentem. Dzięki takiemu postępowaniu będącemu elementem stylu życia nazywanego filozofią Zero Waste, jest szansa na to, że mieszkańcy naszej planety nie będą zaśmiecać jej w takim stopniu, jak czynili to dotąd, a wręcz przeciwnie produkując mniej odpadów, przyczynią się do ochrony otaczającej przyrody.

Liczymy na to, że we wrześniowej akcji "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" weźmie udział spora część ksiąskiej społeczności. Za dobry przykład niech posłużą uczniowie gminnych szkół oraz druhowie z większości jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, którzy od wielu już lat aktywnie uczestniczą w tym przedsięwzięciu. Również i w tym roku zamierzają posprzątać z odpadów swoją najbliższą okolicę. 

Chętnych do udziału w akcji zapraszamy do kontaktu z tut. Urzędem, z Panią Natalią Praczyk pok. nr 11, nr tel. 61 2822001 wew.33, po odbiór worków i rękawiczek.