Aktualności

07.08.2018

Dni Książa Wlkp. 2018

Teatr dla dzieci „Morskie opowieści”, taniec show, recital Beaty Noszczyńskiej oraz wiele innych atrakcji czekało na uczestników sobotnich obchodów Dni Książa Wlkp. Sporym zainteresowaniem zarówno mieszkańców naszej Gminy, jak i przyjezdnych gości cieszyły się także wieczorne atrakcje. Niezwykle widowiskowy spektakl „Czas Wilka”, videomaping „Niepodległość” oraz kolejna odsłona kina na leżakach, sprawiły że płyta ksiąskiego Rynku, wypełniła się po same brzegi.

Podobnie było również w niedzielę. Sprzyjająca zabawie na świeżym powietrzu – słoneczna aura – zgromadziła na Stadionie Miejskim prawdziwe tłumy.

Drugi dzień świętowania zainaugurował występ zespołu OXYAL. Następnie na scenie pojawił się lokalny Chór Consensus, a po niespełna godzinie estrada należała już do discopolowej formacji Two Boys. O sporą dawkę dobrej zabawy zadbał także prowadzący imprezę… NORBI (!), który podczas swego koncertu „ rozbujał” ksiąską publiczność na dobre. Sportowego ducha obchodów wprowadziła natomiast śremska formacja KSA Fitness. Kilka minut po 20-stej, na scenie pojawił się Dziemian z Zespołem, który zaprezentował covery znanych i cieszących się sporą popularnością utworów muzycznych.

W atmosferze oczekiwania na punkt kulminacyjny niedzielnego wieczoru, nadszedł czas na symboliczne powitanie wszystkich zebranych, przez osoby sprawujące patronat nad tegorocznymi obchodami: Burmistrza Książa Wlkp., Pana Teofila Marciniaka oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej w Książu Wlkp., Pana Sławomira Przybylskiego.

Punktualnie o godzinie 21.30 na scenie pojawił się Andrzej Piaseczny z Zespołem. Długo wyczekiwany występ wokalisty, zgromadził rzesze fanów i spotkał się ze sporym aplauzem publiczności.

Tegoroczne świętowanie zakończyło się tradycyjnym pokazem fajerwerków.

Galeria